şükela:  tümü | bugün
 • sanırım sultanbeyli tarihinde bir ilk. sultanbeyli halkı 31 martta %59'la seçtikleri akpli belediye başkanını protesto ediyor an itibariyle. konu tapu meseleleri.

  kaynak sultanbeylideki arkadaşların instagram hikayeleri + twitter.
 • çıkarları doğrultusunda oy kullanan kimselerin çıkarlarını çıkartamadığı durumundan dolayı yaşanan bir hadise. şaşırdık mı ? yooo.
 • %48,25 alan üsküdar'da, kirazlıtepe'de yaşayanların evlerinden, mahallelerinden olması gibi sorun gibi algıladığım olayı.

  eğer sorun sadece tapu ise çözülür ama yaşadıkları yerlerden zorla çıkarılıyorlarsa ayrı mevzu
 • bir sonraki seçimdeki oyunu yine akp'ye vereceklerin protestosudur.

  video
 • sultanbeyli belediyesi istanbul ilçelerinin en borçlu belediyelerinden biridir. başkanı hakkında da epey yolsuzluk iddiaları olmasına rağmen defaatle aynı adayla seçime girip, açık ara farkla kazanır.
  yani oradaki halkın tapu mevzusu da kişisel ranttır ki bazı mahalleleri vardır ki rantın dibidir. herkes devletin arsasını işgal etmiştir ve de belediye buraya hizmet götürmüştür. neresi mi burası? altıntepe mahallesi. öyle ki istanbul'un kaçak elektrik oranının büyük çoğunluğu bu mahallededir.
  ek; kesinlikle tapularının verilmesine karşıyım. devlet arazilerini sülalece işgal ettiğiniz zaman kimse ses çıkarmadı diye, nesiller boyu işgal etme hakları olmamalı. gerçi çoğuna arsa tapuları verilmiş olabilir ama verilmeyen mahalleler de var.
 • (bkz: svihs)
 • (bkz: #102157060) ilgi entr deki yazarimsi sultanbeyli belediyesi'nin en borçlu belediyelerden biri olduğunu hiçbir kaynağa dayandirmadan sadece mabadına güvenerek söylemiş. kesinlikle yalan! ayrıca bu protestonun sebebine gelecek olursak tapu ücreti olarak m2 si 150 lira ile 500 lira arasında değişen meblağ lara itiraz eden belli başlı grupların manipüle ettiği 50 60 kişilik bir grup. belediye nin ne yapmasını önerirsiniz sayın suserlar herkese tapusunu bedavaya mi versin. bir ev almak için 15 sene kredi ödeyen insanlar var bunlar enayi mi peki zamanında gelip 3 kuruşa devletin arazisine cökmeyip 15 yıl kredi borcu ödüyorlar?