şükela:  tümü | bugün
  • sevgili dostlar az sonra okuyacaklarınız çok yüksek ihtimalle sizinde başınıza gelebilir. ben yandım siz yanmayın.
    efendim dünya markamız olan türk hava yollarının 14.02.2020 yani bugün sabah 09:10 tk1503 almanya uçuşuna biletim vardı. dönüş biletimde 24.02.2020. bavullarımızı teslim ettik, pasaport kontrolü sırasında bir problem olduğu aranmam olduğu söyledi. daha önce adli bir durumla karşılaşmadığım için şaka herhalde felan dedim. polis arkadaşların refakatinde havaalanı polis merkezine gittik. sonrasında memur arkadaşlar sadece ifademin alınacağını, sonrasında serbest bırakılacağımı söylediler. buraya kadar her şeyi sakinlik ve soğuk kanlılıkla karşıladım. ama bir problem vardı. bavullarım uçak doğru gidiyordu. neyse efendim uçağa binmezseniz bavullarınızı kayıp eşyaya bırakıyorlarmış. yani bavulunuz sizsiz gitmiyormuş bunu öğrendik. sonrasında 16:25 uçağı olduğunu gördüm. türk hava yollarını arayarak durumu izah ettim ve bilet değişikliği talep ettim. arkadaşlar bu konuyla alakalı yardımcı olamayacaklarını uçağı kaçırmış sayacaklarını söylediler. bende ulan adamların ne suçu var sen mahkemene gitme adam biletini değiştirsin oldu amk diye kendime ayar verdim. sonrasında polis arkadaşlara sordum. işim biter mi o saate kadar diye. tabi 1-2 saat içersinde serbest kalırsınız dediler. bende tek yön uçak bileti alacağımı söyledim. kadın ne derse beğenirsiniz. beyefendi bu uçakla gitmediğiniz için dönüş biletinizde yandı! tabi ben orada rinaaa rina rina moduna geçip elime maşaları aldım. giden uçağı anladığımı dönüş uçağını anlayamadığımı söyledim. bir sürü saçma sapan beni tatmin etmeyen ki sağlıklı bir insanı kesinlikle tatmin edemeyecek şeyler söylediler. telefonu kapattım. şimdi muhtemelen çok yüksek fiyatlara bilet alıp uçuşumu gerçekleştireceğim. yolluk 500 milyon dolar zarar eden bir şirketin en azından müşteri ilişkilerini sağlam tutması hak ettiği ve tarihi gelmeyen biletini kullandırması gerektiğini düşünüyorum.
  • rezalet puanı 0 olan durumdur.
    okumadan onayladığınız satış şartlarında gidiş- dönüş bilet aldığınız durumda gidiş uçuşunu kullanmazsanız dönüşün de yanacağı yazar.

bileti alırken bunu onaylamış olursunuz. can sıkıcıdır evet ama thy' ye özel bir durum değildir. tüm firmalar bu şekilde uygular.
  • bugüne kadar kendisinin binemediği uçağa, valizinin yüklenebileceğini sanan yazarın açtığı başlık. bu olay sayesinde hiç değilse valizlerin tek başına uçakla sahibi olmadan yola çıkmadığını öğrenmiş olmuşsunuz. havaalanında trafik, operasyon ve ramp bölümlerinde çalışan tüm arkadaşlar adına sizi tebrik ediyorum. bakın bence bu çok büyük bir adım.

havacılık için olmayan rezalet.
  • uçağa gdene kadar gbt'ye girmiş olsaydın başına gelmezdi. ben iç hatlarda takılıyorum, 12 saat öncesinden gbt'ye yaptıyorum.
    güvenli uçuş için sık sık gbt yaptırın... başına gelen şey üzücü, bir güzellik yapıp sana kıya geçebilirlerdi. ama yapmamışlar. geçmiş olsun.
    rezalet puanı 10/4
  • uçağa valizinizi verip uçağa binmediğiniz taktirde tüm bagaj boşaltılıp sizin bagaj çıkarılır, uçak havalanıp gideceği yere varana kadar siz hava alanından ayrılamazsınız ayrıca.

mahkemesi olan herkesin yurt dışı öncesi kendisini kontrol etmesi şart olduğunu öğrenmiş olduk.
  • rezalet değildir çünkü kullanıcı sözleşmesi imzalarken anlaşma bu şekilde yapılıyor, buradan hak iddia edemezsin.
  • rezalet olmayandır. otur sıfır.
  • hiç adil olmadığı halde hakkını gasp eden firmalara sakso çeken orospu çocugu sözlük yazarlarını görmüş olduk.siz böyle yaptıkça hepberaber daha çok sikiliriz. teşekkürler.
  • gün geçmiyor ki rezalet görmeyelim.
  • gidiş uçuşunda olmazsanız dönüş biletinizin yanacağı, onaylanan satış sözleşmesinde açık olarak belirtilir. bu açıdan rezalet değildir.

ancak telefonla ilk aradığınızda görüştüğünüz türk hava yolları pensonelinin insanlık namına, bu uçuşunuzu yapamazsanız dönüşünüzün iptal olacağı hususunda sizi bilgilendirmesi ve mümkünse gidiş uçuşunuz değiştirilemez olsa bile onu iptal edip ileri bir saate yeni bir gidiş bileti almanıza yardımcı olup onuda dönüş uçuşunuza bağlayabilirdi.

fakat thy için size 16:45'e tek bilet satmak yerine, sizin son dakikada gidemediğiniz hem gidiş hemde dönüş biletinizi fahiş bir fiyata başka yolcuya kitleyerek iki bilet satmak daha karlı olduğu için yardımcı olmak işlerine gelmiyor olabilir.