şükela:  tümü | bugün
  • kültür ile tarih arasındaki farkı bilmeyen sığır açıklaması.

kültür süreğendir. değişir. tarihimizde kültürel değer olan pekçok şey artık değil. kültürel değer olmayan pek çok şey de artık kültürümüzde var. mesela 14 şubat, mesela yılbaşı. bu zamanın ruhu ve değişimin kaçınılmaz gücü ile ilgili.

mesela gericilik, yobazlık ve bağnazlık da kültürümüzde var ama zamanla bu da sizin gibi sığırlarla birlikte kaybolacak.

edit: arkadaş ironi yapmış sanırım profiline bakınca anladım. ama olsun, dursun burada ki buna katılan davarlara yanıt olur.
  • bizim kültürümüzde tam olarak neler var sıralı bir liste yapın da ona göre bilelim.
  • nasıl yok?
    kimi kolejler "sevgi günü" adı altında milli bayram edasıyla minik alt beyinlere yerleştiriyor bugün.
    imamoğlu da "sevgi günü" kutlamış.
    nasıl yok?
    bu topraklarda tevhid unsuru günler görmezden gelinir, kutlanmaz.
    kalan her saçma festival gerekirse başka adlarla tatbik edilir.

bu günün başka isme dönüştürülerek okul bazında dahi kutlanmaya başlandığını bilmeyen yazar beyanıdır. günaydın.
  • kültürümüze olanlar ve olmayanlar listesinde bugün.
  • tüketim günü olarak bakarsak evet bizim kültürümüzde yeri olmayan bir gün.

bu gün bi kaç yerde sevgi günü diye yazıldığını gördüm çok hoşuma gitti.

amaç sevgiyi göstermek. sevgilin için gül ve prezervatif almak değil. anneni babanı kardeşini yanındakini sevme günü olarak kutlamak gerekiyor.

en azından sene de bir günde olsa somurtyan, göz göze geldiğinde tebessüm eden insanlar olabilsek.
  • (bkz: kafa siken dinci zırvaları)

insanlar bir gün olsun mutluluk arıyor bunun neresi sana batıyor ? sen kutlama, kutlayandan sana ne ? kültürünüze bir size iki.
  • sevgilim olmadığı için değil de arkadaşa katılıyorum.

dış güçlerin bize dayattığı bu saçma sapan günleri kutlamayalım büyük resmî görelim artık.
  • kültürümüzde rte ve avaneleri de yok mesela. onları da kaldıralım.
  • lan sevgilim yok desene. ne evirip ceviriyorsun lafı.
    sevgilim olsa en alasını kutlardım desene