şükela:  tümü | bugün
  • finansal kole olmayi reddetmistir.
  • biz yalniz degiliz, siz cok kalabaliksiniz.
  • yalnız insan yeşerir, yeşeren herşey de mutlaka birr ürün verir.
  • soğukta karanlıkta ağlayarak zımpara kağıdıyla 31 çekiyordur.

oğlum ne zaman bırakacaksınız insanları böyle kendi zavallı kriterlerinize göre ezik mezik diye kategorize etmeyi amk? ne cool adamlar/kadınlar gördüm 14 şubatta evde yalnız takılan. ama bir o kadar da ezik meriç/kezban gördüm qocişle 14 şubat qeyfisi style instagram sıçmıkları paylaşan.
  • (bkz: hay senin açacağın başlığı sikeyim)
    bir hediye almazsa, aldığı hediye beğenilmezse, pahalı bir restoranda rezervasyon yapılmamışsa ya da en kötü ihtimalle eve çiçekle gitmezse giyotine gönderileceği korkusuyla şubat ayında karnına ağrılan giren adamlardan da bunu düşündürten kadınlardan da farklıdır, iyidir, hoştur..
  • bir sevgilim olmaması sevişmeyeceğim anlamına gelmiyor.

sevgili sevgili diye diye öleceksiniz hepiniz.
    size muhtemel olacakları anlatayım.
    sevgiliniz ile severek evleneceksiniz.
    ilk zamanlar beraber kahvaltılar, kocişimle delirmeceler, sevişmeler falan mutlu mesut yaşayacaksınız.
    kendinize hep soracaksınız ''neden bunu daha önce yapmadım ben''
    ...
    gün gelecek devran dönecek...

''kocişimle kahvaltı keyfs'' diye paylaşımlar yapan kişi gidecek, yerine yataktan ayağıyla bay bay yapan kişi gelecek.

birkaç yıl sonra en az iki çocuk falan olacak.
    kazancınız yetmeyecek.
    sabah 8, akşam 9-10 çalışacaksınız yine yetmeyecek.
    bebek bezi, hastane ve ilaç masrafları, doğum ücretleri falan sizi bayağı bir zorlayacak.
    o çocuk gece sürekli ağlayacak. bir bakmışsınız salonda yatmaya başlamışsınız. siz sabah işe giderken uykusuz ve yorgun, eşiniz çocukla mışıl mışıl uyuyor.
    bu arada doğalgaza falan zam geldi söylemeyi unuttum. bir inip bir çıkıyor ama nedense hep çıkıyor. malum çocuk doğdu üşümesin diye doğalgaz eylül ayında bir başlayacak mayıs ayına kadar yanacak.
    siz de kediler gibi hesaplayıp sevişirseniz, çocuğun doğumunu yazın başına getirebilirsiniz.
    tabi bir de işin fiziksel boyutu olacak.
    kadın doğum yapınca kendini salacak o saldı diye siz de salacaksınız.
    sonra bir bakmışsınız iş yerinde başka firmalardaki sekreterleri, ünlü mankenleri, sokakta gördüğünüz güzel alımlı kızları konuşmaya...
    ee efendim başınız bağlı bir şey yapamazsınız ki!
    güzel bir kız size teklif etse bile hayır diyeceksiniz.

aaaa kızlar şapşik şeyler sizi...
    sizi unuttum sanmayın.

evde bir kıl yumağıyken iki kıl yumağı olacaksınız.
    eee burası müslüman bir ülke.
    evlenirken içini görmüyorsun ki. tipine bakıp alacaksın manavdan karpuz alır gibi.
    ilk gece bir bakacaksın 1 dakika sonra arkanı dönmüş uyuyorsun.
    ve bu bir ömür boyu sürecek.
    kadınların biri diyecek ki ''ayyy benimki beni hiç rahat bırakmıyor''...
    bir diğeri anlatacak ''ay çok zorlanıyorum''...
    biri diyecek ''gece çok terliyoruz''...
    sen ne diyeceksin peki.
    resmen kocası tarafından terk edilen merve aksak trajedisi yaşayacaksın.
    yazık kime ne söylenir ki!
    nasıl diyeceksin hissetmiyorum bile diye...

neyse ilerleyen zamanlarda bir şekilde çocuk yapacaksın.
    amannnn onun kakası var, pudrası var, gece uyanması var, kocanın mikroskopla göremediği oyuncağını memnun etme olayı var.
    ay yazık sana da üzülmüyor değilim.
    ee tabi bir de çorap olayı var.
    ayakları da kokuyorsa aman yarabbi!
    o çorapları her sabah bir yerden toplayacaksın.
    çamaşır, bulaşık, temizlik, cam silme, ütü, toz alma, çamaşır asma, tuvaleti yıkama işlerini unutmayalım.
    ayyy bir de kocişin götü göbeği salarsa ne yapacaksın.
    what the fuck resmen.

resmen büyük bir evlilik trajedisi.

ama tabi o çocuklar bir gülünce her şey değişecek.
    altını temizleyip, pudrasını döküp, karnını doyurup ev işlerini bitirdikten sonra akşam 7-8 civarı belki.

ama tabi 14 şubat güzel bir gün kutlayın tatlişkolar.
    çiçek alın hediye alın güzel şeyler bunlar.
    yoksa bekar olmak güzel şey falan demiyorum, evlenipte naaapacan diyorum.
  • şu anda sözlükte boş boş yazıyordur.
  • efendim?
  • tv8 acik. şarap içip köyden indim şehre izliyorum. inanır mısınız gülüyorum izlerken. aq salaklari...
  • sevgilim olduğu zaman da bugünden nefret ettiğimi söylemiştim ve sıradan bir gün olarak geçirmiştik, neyse ki sevgililerim aklı başında olduğu için bu saçma günü bilerek ve isteyerek protesto edebilmiştik, rutinimizi değiştirmemiş, olağan sevgililik durumumuz devam etmişti, hiç bir anlamı olmayan, kapitalizmin anneler babalar günü gibi alışveriş mekanları ya da yeme-içme mekanlar için maddi coşma günü ilan ettikleri bu saçmalığı cidden sevgilisi olan hiç kimse ciddiye almamalı, umarım sevdiği insanın değerini her gün hissedenlerin, kapitalizmin esiri olmayanların çoğunlukta olduğu bir dünya olur dileğiyle sıradan bir 14 şubat kapanışı ile şimdiden 15 şubat'a merhaba diyorum.

edit: öküzgözümü açtım biraz gauda, biraz edam, fındık, salam ve fenerbahçe, efes maçı keyfi bu da benim 14 şubat keyfim.