şükela:  tümü | bugün
270 entry daha
  • artık, bu yıldan itibaren biriktirmeye başladığım güzel anıları baz alarak konuşuyorum, benim için çok daha anlamlı olan gündür.

ayrıca, duygucuğum (eşim) ile ilk sevgililer günümüz oldu...

büyük kızım rusya'da olduğu için, miniğimizi bırakabilecek biri yoktu. zaten, miniğimiz bize güzel bir "ortam" hazırlamış.

kırmızı balonlar, kırmızı-beyaz kağıtlara yazılmış şiirler, aşk sözcükleri, duygu ile benim resimlerimiz vs...

ben de sabahtan duygucuğum için aldığım gülleri miniğimin hazırladığı aşk sözcüklerinin arasına serpiştirdim. eşimin ve miniğin hediyelerini de güzel bir yere koydum. miniğime de bir gül hediye ettim. ne de olsa o da benim hayatımın aşkı, gözümün nuru, her şeyim. duygucuğum, her ikimize de güzel hediyeler almış. eşimle birbirimize karşılıklı çiçeklerimizi verdik; üçümüz birbirimize sarıldık... beni öpücüklerin efendisi yaptılar. (çok şımardım ayol!)

üçümüz çıktık, önce güzel bir aile restoranına gittik. ben rezervasyon yapmıştım önceden. orada güzel vakit geçirdik. ardından, hepimiz el-ele yürüyerek evimize gittik. yolda, güzel bir pastahaneye uğrayıp kendimize pasta aldık. evimizde de salonda oturup güzel bir müzik açtık. hepbirlikte dans ettik.

dokuza doğru büyük kızım aradı. sevgililer günümüzü kutladı. o da bize hediye almış: votka ve rus çikolatası (+ benim için kolbasa). onu çok özlediğimizi söyledik (yalan! özlemedik).

dokuz buçuk gibi miniğimin uykusu geldi. sütünü içirip onu yatırdık. ikimize de sarıldı ve yeniden öptü. sonrasında, gece bizimdi. uyumadık. uyumak istemedik... küba'dan getirdiğimiz iki rom vardı -- gecemize renk kattılar. eşimle güneşin doğuşunu beraber izledik...

sekiz gibi miniğimiz uyandı. birlikte güzelce kahvaltı yaptık.

böyle işte... sevgililer günü'müz böyle geçti...