şükela:  tümü | bugün
  • aslında daha eski tarihli bir kurnazlık ama ben bugün farkettigim için tarihi bugün için açtım.

öncelikle yazacağım durum tüm faturasız hat kullanıcılarını ilgilendiriyor.

yaklaşık 20 gün önce kadar vodafone'dan annemin telefonuna 59 tl karsigilinda hattınıza 1000 sms 1000dk 10 gb internet yuklendi diye mesaj geldi. annem sen mi yüklerin diye sordu fakat bende pek onemsemedim ablam yüklenmiştir dedim geçtim. ama durum bugün değişti. meğersem annem otomatik olarak faturalı hatta geçmiş. geçiş durumu da dünyalar saçması.

"telefonun ekranında aniden bir yazı beliriyor ve üstünde iki seçenek var, tamam a basarsan faturalı ya geciyorsun"

böyle açıkladılar.

iyi de kardeşim bu nasıl olay. belki telefon kucuk kardeşimin elinde ve bilmeden onayladı. belki telefon arka cebimde götümle onayladim. ulan insan mesaj atar, onay yazıp gönderirsem gecerim faturalıya. bu nasil kurnazlık. bir tane mesaj atmamışsın bu bu tarifeye geçtin diye. direk faturayı geçiriyorlar. ulan tesadüfen görmesem 3-5 ay kosturecekler.

siz siz olun vodafone'dan uzak durun. ne çeker, ne hizmet eder.
  • ayni cakalligi faturali hat sahiplerine de bir ust pakete gecsinler diye yapiyorlar. yanlislikla tiklasan gecircekler sana.
  • bir süredir farkında olduğum ve rahatsız olduğum kurnazlıktır. bir anda yazı beliriyor, iptal ve tamam var. her seferinde iptal diyorum ama daha yazıyı düzgün okumuşluğum yok. uzunca bir süredir devam ediyor bu durum. neyse ki telefon o tarz iletiler geldiğinde farklı bir ses çıkarıyor ve iptale basma düşüncesiyle açıyorum telefonu.

ben ilallah ettim vodafone'dan, en kısa zamanda hattı değiştireceğim.
  • benimde başıma gelmiş kurnazlıktır. yani ellerine ne geçiyor insanları mağdur etmekten başka anlamıyorum. insanı kendilerinden sogutuyorlar. türk telekom geçtim ve çok mutluyum. tam fakir işi. ne güzel hizmet veriyor ne de pahalı. doğru düzgün çekmiyor ama faturam yüksek gelecek derdim yok.