şükela:  tümü | bugün
  • önemsemiyor gibi görünüyordur falan denmiş ama bir parça olsun önemsemiyorum ve kuru sıkı da atmıyorum yani.

şu insanları genelleme huyunuzdan bir vazgeçmediniz. neyse canınız sağ olsun.
  • maaşa bir gün kalmış, ne yapsın 14 şubat'ı. yaşasın 15 şubat.
    zöge
    hediyesi kocaman koklamalı bir sarılış ile içten bir gülüş olan ve sevgili kıymeti bilenlerin sevgililer günü kutlu olsun. zaman her şeyi eskitir, sevginiz eskimesin, eksilmesin.

tabi ki ben.

pek sevgili hemcinslerim, artık büyük resmi görün. 14 şubat'ın sevgililer tarafından kutlanması tamamen küresel sermayenin bir oyunudur ve siz oyunu bu yıl bozun. sevgilinizi/eşinizi sevmek, öpmek, sarılmak ya da onu mutlu edecek bir şey yapmak için kendinizi tarihlerle sınırlandırmayın.

bizler tabi ki özel günlere önem veriyoruz, misal; doğum günleri gibi ama gelin görün ki 14 şubat özel gün falan değil. sadece kapitalist sistemin dayattığı bir tüketim alışkanlığı. inanın 29 ekim daha özel bir gün. illa hediye almak istiyorsanız 29 ekim'de sevgilinize yılmaz özdil'in mustafa kemal -amdklasj şaka şaka lan-

sonuç olarak oyuna gelmemek için bu 14 şubat'ın 13 yada 15 şubat'tan bir farkı olmasın.
    bu arada bunları çok sevdiğim bir sevgilim olmasına rağmen söylüyorum.
    yanlış anlaşılmasın varken de yokken de aynı şeyi konuşuyoruz.

gündem editi*
    sözlüğün canım yazar kadınları genel itibariyle böyle bir güne önem vermediğini bildirerek azınlık olmadığımızı göstermiştir.
    fakat sözlüğün zalim yazar erkekleri genel itibariyle beyanlarımızı samimiyetsiz bularak yine bizi yaftalamıştır. çokta fifidir. bye.
  • bence 14 şubat kapitalizmin bi oyunu. komünizmin oyunu olsaydı herkesin bi sevgilisi olurdu.
  • sandiginiz kadar nadir degildir. bunu onemseyip kutlayan arkadasim hemen hemen yok. bekarken de hic kutlamadim su an evliyim gene kutlamiyorum. kapitalizmin oyunu, kutlayan maldir gibi ekstrem fikirlerim de yok. cani isteyen kutlasin ama bence gereksiz.
  • "önemsemiyorum diyen kadına inanmayın" temalı erkek entrylerini okuyup şaşırıyorum, size yalan söylenmiş olabilir.
    çok açık ve net; özel bir gün olarak görmüyorum bu günü, yeniyıl kutlaması gibi, herkes için.
    sevgili olmak, çift olmak bana göre genel bir durum değildir ve her çiftin kendine özel yıldönümü olduğundan dolayı, sevgililer günü gereksizdir.
    toplu sünnet töreni hissi veriyor bana.
    hatta konuyla ilgili gecen sene yazdığım bir blog yazısı mevcuttur, boş vakti olup okumak isteyen olursa link atabilirim.
  • hiç sevgilisi olmamış biri olarak önemsemiyorum. diğer günlerden bir farkı yok.
  • her zaman kaybedecektir.

erkekler önemsemeyen kadın istermiş gibi yapar ama gidip de böyle şeyleri önemseyen ve sevgilisine cüzdan muamelesi yapanlara taparlar.

erkekler diye genelledim ama tabi ki istisnalar vardır şimdi ben öyle değilim diye gelmesin kimse.
  • konu neden kadın özelinde ele alınıyor anlamak mümkün değil. “her fırsatta kadınları aşağılayalım” derneği üyeleri yine iş başında. yok küresel kapitalizmin oyununu bozan kadınmış yok kafayı yiyen kadınmış yok imkanı olmadığından kutlamıyormuş. halbuki bu durumun kadın olmakla erkek olmakla ilgisi yok. kimileri böyle kitlesel etkinliklere yüklenen anlamları paylaşmak ister, kimileri de bunu anlamsız bulur. bu sıradan bir güne anlam yükleyerek mutlu olma hadisesi size bir şey ifade ediyorsa kutlarsınız. yok bir şey ifade etmiyorsa da zaten ayın herhangi bir günü gibi yaşayıp gidersiniz. ben hayatımda hiç kutlamadım hatta üstüne düşünmedim bile. çünkü bir anlamı yok bana göre. kutlamadığım için elimdeki akıllı telefonla kapitalizmin tekerine çomak sokmuş da olmuyorum. çok havalı bir kadın da yapmıyor bu durum beni. yalnız ya da fakir de değilim. kutladığım başka günler var (doğum günü, yıldönümleri vs).

sadece milyonlarca insanla paylaşabileceğim bir “özel gün” algım yok.