şükela:  tümü | bugün
  • benimdir.
    dünyanın en saçma şeyi ve çocukça geliyor. sevdiğim insanın beni düşündüğünü bilmem için 14 şubat’a ihtiyacım yok.
    bugün ellerinde çiçek olan erkekleri gördükçe önce etrafta hastahane olup olmadığını sorguladım, sonra bugünün 14 şubat olduğu dank etti ve götümle güldüm. evet.
  • aklıyla hareket eden kadındır. 14 şubat'ın aptalca olduğunu anlatamadığım bir kadınla evlenmeyi düşüneceğimi sanmıyorum.

burada maksat hediye almamak falan değil. gider 100 200 1000 bütçene göre neyse alırsın. mesele bir kadının bunu idrak edebilmesi.

önemseyenlere de saygılar. instagram'a 14 şubat kalpli kalpli story atmayı unutmasınlar.
  • 14 şubatı önemsemeyen kadın yoktur.
    dik ve kararlı görünmeye çalışanlardır onlar..
    ya da kendilerini önemsemezler..
    siz yine de bu günü bir şekilde hissettirin o ablalara da..
  • ahanda o benim. hatta benim yerine kocam daha çok önemser ve ben önemsemediğim için de laf yapar.
  • 14 şubat'ta çiçeği ile gelen adamdan ziyade, 25 mayıs'ta havlusuyla gezen adamı tercih etme eğiliminde olabilir.*
  • benim bu. 14 şubat olduğunu iş yerime geldiğimde sekreter hanımın arkadaşına tarihi sorması üzerine farkettim.
  • onlardan birisi de muhtemelen, sabah sahilde karşılaştığım, sol görüşlü gazete satan kırmızı bir önlük giymiş kadındı.
  • böyle kadınlar bulun, böyle kadınlarla birlikte olun. özel diye damgalanmış günler değil, sadece siz umurunda olun. sizi yılın herhangi bir gününün, herhangi bir dakikasının, herhangi bir saniyesinde içinden gelerek sevsin, dayatıldığı için değil. verdiğiniz maddi şeylere değil, sadece sevginize sevinsin. işte o zaman gerçek aşkı bulacaksınız
  • önemsenmeye değer bir gün olmadığı içindir.

yıllardır ben de hiç önemsemedim.
    çevremdeki insanlar ile muhabbet başlatmaya konu oluyor ancak.
  • bu sabah uyandığımda eşimin yüzüne baktım. içimden, '' bakalım sevgililer günümü kutlayacak mı?'' dedim. eşim ne anlamda baktığımı anlamış olacak ki,'' hiç boşuna bekleme, senin sevgililer gününü kutlayacak değilim, sen benim sevgilim değil, sevdiğim eşimsin, hem öyle bir gün mü olurmuş?'' dedi. yhaa şapşi. *

benim için, 14 şubat değil, sevdiğim kişinin genel anlamda bana yaklaşımı önemli. ama insan bir hediye, bir güzel söz de bekliyor yani. *

14 şubat kapitalizmin oyunu diyenlerdenim. *

tanım: sevgililer gününe ehemmiyet vermeyen hanımefendi.