şükela:  tümü | bugün
 • doktor arkadaş diyor ki ameliyathaneler dolu mümkünse başka güne randevu alın. ameliyathanelerimiz 14 şubatta sezaryen olmak isteyenlerle dolu.

  14 şubatınız kutlu olsun. tabi bizim millet uyanık hem sevgililer gününü hem de doğum gününü aynı güne denk getirip hediyeyi teke düşürecek. tasarruf ve şirinlik bir arada. ponçikler sizi. keşke babalarınız da sizi dünyaya getirme konusunda ponçiklik yaparken tasarruf etseydi diyesi geliyo insanın ama dur bakalım bu işler nereye varacak.

  edit - doktor arkadaşım özel hastanede iç hastalıkları mütehassısı. size selamı var
 • oha.
  umarım gerçek değildir.
 • ne kadar gerizekalı bencil insanlar bunlar. bebeğin anne karnında bir saati bile çok önemliyken bence çıkardıklarını geri soksunlar çünkü yazık olacak o bebeklere
 • damadını düşünen koca yürekli aileler... devir ekonomi devri tabii...
 • basit bakterilerden geldiğimiz gerçeği göz önüne alınırsa en küçük canlı bile kendini korumak için mekanizmalar geliştirir. ölümsüzlüğe sahip olamadığından da gen aktarımı ile yaşamını sürdürme yoluna gitmiştir. ancak insan canlısı normalin biraz üzerinde gelişen beyni sayesinde kendimizce gelişmiş tıp icadı ile doğal koşullarda ölmesi gereken zayıf, hasta, yaşlı, güçsüz insanları yaşatabilmiştir. hatta daha ileri gidip doğurgan olmayan insanları doğurtma, doğumlarda ölüm oranlarını azaltma, zayıf doğan bebekleri yaşatabilme yöntemleri keşfetmiştir.

  bunun duygusal tarafı mutluluk olsa da kötü sonucu nüfus patlamasıdır. dünya kaynakları artık sürdürülebilir olmaktan çıktı ve bir bakterinin üreyip tükettiği gibi buldugu her kaynağı tüketir oldu. faboccini sayıları gibi sayı arttıkca çoğalım da yükseldi. günde yüzbinlerce insan doğuyor ama buna oranla pek azı ölüyor.

  dünya da topluca ele alındığında yaşayan bir organizma olarak varsayılıyor ve elbette kendi çözüm yöntemleri var. başındaki yüksek tüketici insanı ve organizmaları dönüştürebilmek için ölüm sunuyor. dünyanın gıdası ölen canlılardır. bundan beslenir. ölümler de insanlar için üstte sayılan nedenlerle azaldığından yeni ve daha güçlü bir yöntem geliştirdi ki bu dünyayı bizden kurtaracak olan virüsler ile bakterilerdir. öngörülere ve mantıklı düşünceye göre bugün doğan çocuk torununu göremeyecek. dünyanın insanlardan başka hiçbir sorunu yoktur. yaklaşan salgınlarla pnömoni dünyanın insana karşı geliştirdiği ilacıdır.

  dünyayı nasıl daha iyi bir yer yapabileceğimizi, nasıl dostca yaşayabileceğimizi öğrenmek ve bulmak yerine silahlar, tüketim malzemeleri, anlamsız icatlar ve lüks ürettik. oysa yaşamda ilkel ama düşüncede bizden daha sağlıklı olan ilk atalarımızın yaptığı gibi doğa ile barışık yaşayıp göğe doğru yükselen ağaçları izlemek ne güzeldir..

  biz dünyaya kötü davrandık. aslımızı unuttuk. dünya da bizi üzerinden mutlaka temizleyecektir. muthemelen bizim kedicik kafa yapısına sahip embesil insanlarımız da son fotoğraflarını ölürken, hastayken, hastanede serum kollarındayken falan paylaşıp giderler. hakettikleri de budur.