20 entry daha
  • toplum içerisinde hukukun kaynaklarından biri de örf ve adetlerdir.hakim gerektiğinde hukukun içerisinde yazılı bir kaynak bulamazsa kararlarını örf ve geleneklere göre verir.ancak ceza hukukunda yazılı olmayan kurallara göre yani örf adet kurallarına göre ceza verilemez.çünkü ceza kanununun 2. maddesinde "kanunun açıkca suç saymadığı bir fiil için kimseye ceza verilemez ve güvenlik tebriri uygulanamaz" demektedir.yani bu durumlar ceza alanının konusuna girmez.toplumda ayıplama, kınama gibi durumlar olsa da bunlar da ceza hukunun uygulama alanı dışındadır.

sonuç olarak otobüste öpüşen çiftin yazılı olmayan kurallara göre cezalandırılabileceğini düşünüp oraya polis çağırtmak hem çağdaş hukuk değerlerine uymamaktadır hem de bizim ceza sistemimizde de yeri yoktur.
    (bu entry şahsi düşüncelerden uzak, sadece hukuki boyutta değerlendirilerek yazılmıştır.)
  • paragraflara bolersen belki okuruz, bu sekilde saglik kriterlerime uymuyor.

(bkz: tuğla)
  • bu nasil ilik gotlu bir hikayedir amk. sonuna kadar okudum basligi acanin pacalarindan oluk oluk efendilik akiyor banada bulasti...
  • ne kadar öpmüş?
  • kendi rezaletini kendi yazamayan yazarın rezaleti. taşeron kullanmış. okumadım.
  • şimdi gençler, hatırı sayılır miktarda gezdim, değişik ülkeler gördüm. ben de herkesin hayatına kimse karışamaz felsefesini kendime şiar edinmişim. mamafih, bu olay bana venedikte uçaktan indikten sonra otele giderken feribotta daha araç hareket etmeden yiyişmeye başlayan çifti hatırlattı. hangi millettendiler bilemiyorum, fakat eşimle birlikte çok rahatsız olmuştuk. hemen önümüzdelerdi. şapir şupur seslerle, abartılı bir biçimde opusuyorlardi. hatta ben homurdandım, hanım ses etmemi istemedi. tamam ambiyans romantik, venedik aşıklar şehri vs hepsine kabulum amk. fakat arkadaş yarım saate otelindesin. istediğin gibi öpüş. kısacası gençler, bazen böyle dar alanlarda rahatsız edici olabiliyor.
    olayın nerdeyse adlî vak'aya dönüşmesi can sıkıcı olmuş ama biraz dikkatli ve sabırlı olmak da bizim toplumumuzda gerekli diyorum.
  • hangi il olduğunu okumasam yobaz bir yer diye düşünürdüm ama bir kez daha anladımki bölgenin değil insanın yobazı olur.yazar kardeşime geçmiş olsun sabrını gerçekten sınamışlar.
  • şu orta yaş ve üstünü biraz seviştirsek ülke refaha erecek.
  • siz siz olun tartışırken karşınızdakine örümcek kafalı demeyin sonra hakaret davasına maruz kalıp ceza alırsınız.
    polis geldiğinde karşı tarafında şikayetçi olmadığına dua edin. haklı yada haksız olduğunuzdan bağımsız.
  • açmayın otobüsteki yaşlı teyzeler.

rezalettir.
51 entry daha
hesabın var mı? giriş yap