şükela:  tümü | bugün
 • bana; "hmm işler ilginçleşmeye başladı" dedirten açıklama.
 • doğru mudur yalan mıdır bilemem ama tercümesi şu: elin adamı ordunuzun durumunu sizden iyi biliyoruz iddiasında..

  anlamayacak öküz bol.. o yüzden bir kere daha

  doğru olup olmaması önemli değil.. mesele böyle bir lafı söyleyebilecek büzzük bulabilmesinde.. ama o da haklı tabi, karşısındakine bakıyor lafını fazla tartmıyor icabında..

  neyse ben gideyim rothschild, boncuk ve dizilmek kelimelerinden anlamlı bir cümle kurmaya çalışayım..

  tanım: rezillik
 • istihbarata soylemisler enisteyi uyarsalardi ya.bu ruslarda isbilmez adamlar...

  "memleket negzel yonetiliyor" dedirten açıklama.ekonomi de maasallah.
 • "sizin ordunun içerisinde bir hareketlilik söz konusu’... türkiye’nin artık bir karar verme aşamasına geldiğini, bir tercih yapmak zorunda olduğunu, bunun üzerine gidilmesi gerektiğini söyledi böyle özel bir toplantıda. 14 temmuz’da da bunu söyledi, 15 temmuz günü de sabah özel görüşmeler ve öğleden sonra bir konferans verdi; orada da sayın dugin benzer açıklamalar yaptı. akşam saat 18.00 gibi de sayın ankara büyükşehir belediye başkanı melih gökçek ile de bir buçuk saatlik bir görüşmemiz oldu ve sayın dugin, moskova’ya dönmek için çıktı.

  rusya’ya ziyarette bulunan avrasya yerel yönetimler birliği genel başkanı hasan cengiz ve avrasya yerel yönetimler birliği üyesi / ankara büyükşehir belediye başkanı "melih gökçek"’in danışmanı ahmet tunç ve beraberindeki heyet moskova’da rusya dış politika danışmanı ve rusya federasyon başkanı vladimir putin’in özel temsilcisi aleksandr dugin ile bir araya geldi."

  sanırız;
  daha türkiye darbe kelimesini duymadan, twitter'dan halkı sokaklara davet eden melih gökçek'e atfedilmiş bir sözdür.
 • havuz medyasının duyurmayacağı sözler.
 • darbe tiyatrosunun kesinlikle tiyatro olduğunu kanıtlayan açıklama. yok eğer bizim yöneticilerimiz; basiretsiz, beceriksiz ve kör oldukları için bu istihbarattan darbe olacağını tahmin edememişler diyorsanız o da olumlu.
 • böyle yıllar içinde 15 temmuz'un gerçek yüzü ortaya çıkacak galiba dedirten açıklama. biz öğrenirmiyiz şu fani hayatımızda emin değilim.

  lakin iki tane önemli soru var:

  birincisi, elin rusu askerler arasında bi hareketlenme olduğunu nasıl biliyorda biz bilmiyoruz?

  ikincisi, şayet biz biliyorsak nasıl oluyorda önceden önlem alınmıyor ve 15 temmuz oluyor?
 • iyi haber: rusya'nın türkiye'yi bu derece düşünmesi akla istiklal savaşı sırasında türkiye'ye silah yardımı yapan sovyetler'i (bir anlamda kurucu değerlere geri dönülmesini) hatırlatmakta.

  kötü haber: darbe olacağını bir kişi biliyordu ve bunu önlemek yerine her zaman yaptığını yaptı. ölenlerden de kendisi sorumlu.

  daha da kötüsü, bu kişi ülkenin epey bir yukarısında oturuyor!

  tanım: skandalın üstü kapalı servisidir.