şükela:  tümü | bugün
  • ben bu örneğe bir iki kez rastladım, bana çok absürd ve tehlikeli geldi belki size çocuksu aşklar diye gelebilie ama durum bundan vahim, çünkü gençlik salak dizilerle, müziklerle, konserlerle ve iphonelarla özendirilip kötü yola kaydırılıyor. bu çok ciddi bir sorun.
    özellikle 2000 sonrası milanyum dedikleri çağla birlikte ortaya çıkan durum sonrası oluşan bilimsel eğiti, ve özgür düşence etkiliğinin yoksunluğu ve sadece kapitalizmin egemonya olduğu ülkemizde şu sıralara sana ne? veya laik bir toplumuz diye savunulan sorundur. bu durum erkeklerde de oldukça yaygındır. özellikle kullanılan teknolojik aletler ve tüketici toplum yapısı gençleri olumsuz etkiliyor, şimdi diyeceksiniz daha 14 yaşında ne işi olur başka şeylerle ama yok bu biraz da aileden dolayı oluşuyor, yaşanılan yerin yapısı da etkiliyor. ben 14 yaşındayken kızlarla sohbet bile edemeyen biriydim ama inanın aileden gelen siyasi fikirlerle birlikte o yıllarda mahirlerin çizgisini keşfetmiştim peki berkin elvan o da 14 yaşındaydı ama yüreği kocamandı..
  • öncelikle;
    (bkz: ekşisözlük duygulara tercüman aranıyor duyuruları)

böyle bi başlık oldukça işimize yarayacak gibi duruyor. çünkü madem derdinizi kelime ve cümleleri bir araya getirerek anlatamıyorsunuz, tercüman abla ve abilerden yardım isteyelim. (şirin gülücük.)

gün geçmiyor ki tv karşısında oturduğum yerden kendimi bir kadın/kız kategorisine dahil bulmayayım valla. çok yaşa ekşisözlük, sana bayılıyorum. bunun 16-17, 17-18 yaş ve mevsimsel grafiklerini de çıkaralım. sonra yoğunluğun hangi yaşta toplandığına bakarız, mevsimlere göre de dağıtalım. mesela şey olur, 14-15 yaşında sevgilisi olan kızların genelde bu sevgiliyi yazın bulması; evlenilmeyecek kadın olduğunu gösterir falan gibi. nasıl? sosyolojik açılıma her zaman varım. kameralar beni çeker misiniz?

neyse lise aşkı yaşayan şanslı nesildenim, bu kategoriye dahilim, sorularınızı cevaplıyorum.