şükela:  tümü | bugün
  • klasik a haber sıkması, gündemi dramatize etme çabalarından birisi daha.

'' küçük yaşta, belki de çocuk diyebileceğimiz bir yaşta evlenen birinin hikayesi bu... o da biliyor, yanlış bir yaşta evlendiğini ama "sevdim" diyor. gerekçesi sadece bu. üstelik o evlilikten iki de çocukları olmuş. tam düzenlerini kurmuşken, 6 yıl sonra eşi tutuklanarak cezaevine gönderilmiş. sonrası ise iki çocuk ve bir hasta anneyle baş başa kalan bir kadının dramı. ''

http://www.ahaber.com.tr/…yasinda-evlendi-ama-sevdi

bu haberi yapan / yaptıran kişi eğer kimse, umuyorum ki en sevdiğinin başına gelir aynı şeyler.

yakında şu tarz haberler de göreceğiz sanırım :

(bkz: o sadece sevmişti)
    (bkz: tecavüzcüsüyle evlendi ama mutlu)
    (bkz: tecavüz suç olmaktan çıkarılıyor)
    (bkz: işte tecavüze karşı çıkan cehape zihniyeti)

edit : bazı arkadaşların dile getirdiği üzere, istismarcısı ile evlenen nurcihan'ın, bu yasanın çıkmaması talebini de şuraya iğneleyelim.
    azıcık cesaretleri varsa, çocuk yaşta yapılan istismar evliliklerini normal gösterme gayesi taşıyan haberinin yanında bu tarz mağdurların haberlerlerini de yapar a haber.
  • yazarın "şu tarz haberler de göreceğiz" diyerek o tarz haberleri görmeyi gerçekten arzuladığını anlıyoruz. daha çok kin ve nefret kusmak istiyor çünkü. iktidara olan nefretini mağdur kadınlar ve çocuklar üzerinden, onları kullanarak yapmak istiyor. yoksa 14 yaşında evlenmiş, istismarmış onun umrunda bile değil.
    o tarz haberleri tabii ki göremeyeceksin sevgili suser herkes senin kadar ruh hastası değil. düşün, hükümet bile.
  • bi benzeri atv haber de gördüm bu akşam. açılış haberiydi 3 çocuklu çocuk yaşta evlendirilmiş kız.

ve kusura bakmasın birileri bu tür habeleri daha sık göreceğiz . bu kafa ve bu hükümetle.

iktidara olan nefretmiş. aman sen sev bizim yerimize iktidarı. afiyet olsun.
  • tam varoş kafalara hitaben yazılmış haber. tam düzenlerini kurmuşlar. hay sıçayım onların kurduğu bu düzene. 14 yaşında biriyle ister evlen ister evlenme ilişkiye girmek tecavüzdür. hükümet öyle diyor diye tecavüzden aşk hikayesi yazmış adamlar.
  • amansız yandaşların yaptığı haberdir.

korkuyorum bir gün malum şahıs orta bir yere sıçsa ve aha bu da sıçtığım bok, bundan sonra bunu yiyeceksiniz dese. hemen ardından bunlar bu bokun ne kadar sağlığa faydalı, şifalı bir bok olduğunu anlatmaya başlayacaklar.
  • çok değil 10 yıl içerisinde bu haberi yapan stajyer tiplerin hepsi "allah belasını versin o günlerin" diye dert yanacak, tabii silivri'de.
  • -çek ordan bi "aşırı mutlu, aşık çocuk gelin" haberi. sizin ne vardı abi?
    +sığır derisine yatırılmış yarı çıblah güruh, üzerine işemeli sos da olsun.
    -abi onu kimse yemiyo artık. sana "dolar 3ü geçti ama egonomi çok güzel" vereyim. bu ara çok revaçta.
    +o diil de, "dördüncü köprü çok lazım" yok mu?
    -daha çıkmadı abi...
  • 14 yaşında henüz zihinsel ve duygusal gelişimini tamamlayamamış bir ''çocuğun''* aşkı mı olurmuş diye sordurtan haber. basbayağı kandırılmış ve faydalanılmış çocuktur o.