şükela:  tümü | bugün
 • klasik a haber sıkması, gündemi dramatize etme çabalarından birisi daha.

  '' küçük yaşta, belki de çocuk diyebileceğimiz bir yaşta evlenen birinin hikayesi bu... o da biliyor, yanlış bir yaşta evlendiğini ama "sevdim" diyor. gerekçesi sadece bu. üstelik o evlilikten iki de çocukları olmuş. tam düzenlerini kurmuşken, 6 yıl sonra eşi tutuklanarak cezaevine gönderilmiş. sonrası ise iki çocuk ve bir hasta anneyle baş başa kalan bir kadının dramı. ''

  http://www.ahaber.com.tr/…yasinda-evlendi-ama-sevdi

  bu haberi yapan / yaptıran kişi eğer kimse, umuyorum ki en sevdiğinin başına gelir aynı şeyler.

  yakında şu tarz haberler de göreceğiz sanırım :

  (bkz: o sadece sevmişti)
  (bkz: tecavüzcüsüyle evlendi ama mutlu)
  (bkz: tecavüz suç olmaktan çıkarılıyor)
  (bkz: işte tecavüze karşı çıkan cehape zihniyeti)

  edit : bazı arkadaşların dile getirdiği üzere, istismarcısı ile evlenen nurcihan'ın, bu yasanın çıkmaması talebini de şuraya iğneleyelim.
  azıcık cesaretleri varsa, çocuk yaşta yapılan istismar evliliklerini normal gösterme gayesi taşıyan haberinin yanında bu tarz mağdurların haberlerlerini de yapar a haber.
 • yazarın "şu tarz haberler de göreceğiz" diyerek o tarz haberleri görmeyi gerçekten arzuladığını anlıyoruz. daha çok kin ve nefret kusmak istiyor çünkü. iktidara olan nefretini mağdur kadınlar ve çocuklar üzerinden, onları kullanarak yapmak istiyor. yoksa 14 yaşında evlenmiş, istismarmış onun umrunda bile değil.
  o tarz haberleri tabii ki göremeyeceksin sevgili suser herkes senin kadar ruh hastası değil. düşün, hükümet bile.
 • bi benzeri atv haber de gördüm bu akşam. açılış haberiydi 3 çocuklu çocuk yaşta evlendirilmiş kız.

  ve kusura bakmasın birileri bu tür habeleri daha sık göreceğiz . bu kafa ve bu hükümetle.

  iktidara olan nefretmiş. aman sen sev bizim yerimize iktidarı. afiyet olsun.
 • amansız yandaşların yaptığı haberdir.

  korkuyorum bir gün malum şahıs orta bir yere sıçsa ve aha bu da sıçtığım bok, bundan sonra bunu yiyeceksiniz dese. hemen ardından bunlar bu bokun ne kadar sağlığa faydalı, şifalı bir bok olduğunu anlatmaya başlayacaklar.
 • -çek ordan bi "aşırı mutlu, aşık çocuk gelin" haberi. sizin ne vardı abi?
  +sığır derisine yatırılmış yarı çıblah güruh, üzerine işemeli sos da olsun.
  -abi onu kimse yemiyo artık. sana "dolar 3ü geçti ama egonomi çok güzel" vereyim. bu ara çok revaçta.
  +o diil de, "dördüncü köprü çok lazım" yok mu?
  -daha çıkmadı abi...
 • 14 yaşında henüz zihinsel ve duygusal gelişimini tamamlayamamış bir ''çocuğun''* aşkı mı olurmuş diye sordurtan haber. basbayağı kandırılmış ve faydalanılmış çocuktur o.
 • 14 yaşinda sınıf arkadaşı bir erkekle parkta falan görülse toplum tarafindan orospu, kaşar diye nitelendirilip dayak manyağı yapilacak olan kızın evlenince sevmesi olayidir. seven 18ini bekleyecek bunu ögrenecek insanlar da.
 • 14 yaşındaki kızlar aşık olabilir, sevebilir bir erkeği bunda hiç bir sıkıntı yok. hangimiz öğretmenimize aşık olmadık o yaşlarda?

  14 yaşındaki kızın suçu falan yok, her şey doğal akışındayken, aşık olduğu kişinin (şayet yaşı büyükse) "duygularını anlıyorum" diyerek kıza gerekli mesafeyi koyması ve o duygulara karşılık vermemesi. 14 yaşındaki bir kızın duygusuna karşılık veren yetişkin bir erkek sapkındır. yaşları birbirine yakınsa mesela erkek 15 ise, ailelerin görevi o zaman evlenin demek değil, "sevmek güzel bir duygu, okulunuzu bitirin, gerekli yaşa gelin, hala devam ediyorsa duygularınız, zamanı gelince, fiziksel ve ruhsal olarak hazır olduğunuzda evlenirsiniz" demek.

  of ben yoruldum kurduğum cümleden bizim çomarların anlamasını ve uygulamasını beklemek ne büyük beklenti. memleketin insanına tecavüz nedir, çocuk istismarı nedir bunu anlatamıyoruz iyi mi?

  neyse efendim, bunlar ortaçağ döneminde evlenmemiş, yasa çıtıktan sonra evlenmiş yani 2005 yılından sonra, var olan bir yasayı, bilmiyordum görmedim duymadım anlamadım diyerek karşıt bir şey yapan birey suç işlemiştir, suçlu şahıs da cezasını çekmelidir.

  ayrıca şu hükümet bu insanları yasalara gerekli gibi algılanmadı, gelenekler falan diye savunmasın, hepsi senden benden iyi biliyor, ne yaparsan kaç yıl yatacağını, önce imam nikahı kıyıp kızın yaşı yetince belediye nikahı kıymayı, kızın yaşını mahkemede büyütmeyi, ölen çocuğun nüfus kağıdını küçük kıza verip yaşını büyük göstermeyi. ooooo şark kurnazlarının önde gidenlerinin yasadan haberi yokmuş. olsaymış efenim, o yasayı koyanlar iyice duyursalarmış, neymiş halktan kopuk yasa olmazmış o da sizin suçunuz.