şükela:  tümü | bugün
  • adana'nın yumurtalık ilçesinde yaşanan feci olay.

hürriyet'in 9 haziran 2015 tarihli haberinden alıntı:

"ilköğretim 8. sınıf öğrencisi s.g. yaklaşık 6 ay önce okuldan dönerken bir siyasi partinin ilçe başkanı olan v.y. ile tanıştığını, bu kişinin kendisini bir pansiyona götürerek burada zorla cinsel ilişkiye girdiğini, daha sonra da aynı kişi ve ilçedeki esnaf, market sahibi, öğrencilerle pansiyonda para karşılığı ve zorla birlikte olduğunu söyledi. s.g. ayrıca yumurtalık'ta bir parkta otururken r.ö. ile i.b.'nin yanına gelerek, "biz seni kuşadası'na götürelim, orada çok güzel bir hayat yaşarsın, bize çalış" dediğini bildirdi.

polis bu anlatılanların ışığında ilk dalga operasyonu başlatarak, kız çocuğunu kandırmaya çalışan bir kadın, bir erkek ile birlikte 17 kişiyi gözaltına alındı. nöbetçi mahkemeye sevk edilen zanlılardan ilçe başkanının da aralarında olduğu 8 kişi tutuklanırken, 9 kişi adli kontrol ile tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

polis bu sabah da kıza cinsel istismarda bulunan 15 kişiyi daha yakalamak için ikinci dalga operasyon başlattı, 6 kişi yakalandı ve adliyeye sevk edildi.

bu arada 14 yaşındaki kız çocuğunun annesi ve babasının çiftçilik yaparak geçimini sağladığı belirlendi. kız çocuğu, çocuk şubede psikolog eşliğinde bilgisi alındıktan sonra çocuk yuvasına yerleştirildi. devlet korumasına alınan s.g.'ye, sürekli psikolog ve psikiyatristler tarafından destek sağlanıyor."

----

öncelikle hangi partideymiş bu ahlaksız onu bir öğrensek keşke.

bu başlık daha önce açılmış mı diye bakarken öyle iğrenç şeyler okudum ki, yani neredeyse her ay, türkiye'nin her yerinden böyle sarsıcı bir tecavüz olayı gündeme taşınmış.
    (ara: yaşındaki tecavüz)
    100 tane birbirinden rezil başlık... her bir entry ayrı isyan! ama hiçbir şey değişmiyor.

caydırıcı ceza vereceksiniz ya! hadım mı ediyorsun, 30 yıl hapis mi veriyorsun, bu insanlar aramızda dolaşmasın artık! bir adam bir çocuğa hallenirken aklına gelecek, "ben bunu yaparsam illa ki yakalanırım, yakalanırsam hayatım biter." bu sapıkların bunu düşünmesini sağlamalıyız.

acilen de bir toplumsal duyarlılık çalışmasına başlatmak lazım. o pansiyonda olan kimse de dememiş mi çocuk buraya gelip gidiyor yanında bir sürü adamlar. hiç kimse kimlik sormamış mı bir kere bile? ne kadar duyarsızız, at gözlüğünü takmış herkes. oysa bilmeliyiz ki, sen bugün başkasının çocuğu için "ne oluyo orada, siz ne yapıyorsunuz?" demezsen, yarın da kimse senin çocuğun için demez.

olayda tek bir olumlu nokta var, olayı öğrenir öğrenmez öğretmenin ve okul müdürünün hemen polise haber vermesi ve polisin hemen harekete geçmesi. nihayet kol kırılır yen içinde kalır, aman bir şey olmamıştır, aman çocuk uyduruyordur zihniyetini aşmışız. bu da zaten olması gereken bir şey.

http://www.hurriyet.com.tr/…get_id=2295845991466194
  • bir hayat daha yandı kül oldu. allah belanızı versin.
  • akp, chp, mhp ilce teskilatlari filan diye ararken su linki buldum, buna gore soz konusu v.y. dp'nin ilce baskani.
  • hey, insanoğlu asıl huyun kötülük.
    azrail diyecek bir gün: "alın şunu götürün"
  • hayatının geri kalanını bir birey olarak nasıl sürdürebileceğini düşündükçe sinir küpüne döndüğüm bir kızın başına gelen olay.

şimdi düşünüyorum, ben de 14 yaşındaydım. 30 kişi... tecavüz... empati yapacak en ufak bir kırıntı yakalayamıyorum kendimde. tahminlerimin, hayal gücümün ötesine geçiyor bir kızın ölene kadar 30 kişinin tecavüz sahneleriyle yaşayabileceği gerçeği.

allah belanızı versin demek gereksiz. kendimi tatmin etmeyeceğim gereksiz/gerçekleşmeyecek beddualarla. maalesef hiçbir ceza da böylesine bir şerefsizliğin tam olarak karşılığını vermeyecek.
  • 30 kişiyi ve bittabi o 30 kişinin kafa yapısına sahip olan adamların toptan yok edilmesi gerek.

yazık günah valla yazık günah
  • insanlığın geleceği adına büyük umutsuzluklar doğuran vahim olay. ülkemizde o kadar sık duyuyor olduk ki böyle haberleri artık gereken tepkiyi bile veremez olduk.
    liderlerimiz, yetkililerimiz öyle sadece kendilerini düşünüyorlar ki bu ve bunun gibi olayları engellemek adına bir vaatte bile bulunmuyorlar. canları yanmıyor ki onların.
    o kızcağızlarımızın, o yavrularımızın geleceklerini karartanların topununda allah belasını versin.
  • (bkz: vedat yurt)
    kendisi tutuklu yargılananlardan biri, dp ilçe başkanı insan müsveddesi.
  • dizginlenemeyen libidolar ve insanların insanlık krlimesi dışında kaldığı olaylar. biz böyle bir toplum değiliz biz bu kadar acımasız değiliz. silkelenin ve kendinize gelin artık şu empati yapmayı öğrenin ve kendi kızınız ( ilerde olabilecek kızınızı) gibi düşünün. neler neler hissedceksiniz..
  • sözü edilen "yeni türkiye" de gerçekleşmiştir. rica ediyoruz eskisini getirin lütfen.