şükela:  tümü | bugün
 • kibris - degirmenlikte konuslanmis askeri birlik. kibristaki en derli toplu birlik olarak da bahsedilir. degirmenlik ise lefkosa'nin dogusunda bulunan sakin bir koy-kasaba vari bir yerdir. annan plani kabul edilse kibrisi terk etmeyecek tek birlik te bu tugayimizdir.
 • - birlik binaları eski rum evlerinden oluşmaktadır.
  - tugaya bagli bulunan mekanize piyade taburunda bir kilise yemekhane olarak kullanilmaktadir.
  - degirmenlik ve minarelikoy arasinda bulunmaktadir. degirmenlik koyune daha yakindir ve bir nizamiyesi merkez icindedir.
  - girne dag yolu uzerindedir.
  - muvazzaf personel için görev süresi 2 yıldır.
  - olasi bir harekatta stratejik konumundan dolayi karsi tarafla catisacak ilk birliktir.
  - kuzey kibris'in en luks otellerinin seferde emrine verilecek olan birliktir.
  - kuzey kibris'in tek zirhli tugayidir.
  - bes parmak daglari manzaralidir.
  - bol egitim ve sporuyla meshurdur.
  - kuzey kibris'in tam ortasi sayilabilecek bir mevkide bulunur ve yazin bulundugu mevkiden dolayi 58 derece olculmus sicakligi mevcuttur.
  - lefkosa'ya 15 km. mesafededir.

  tugay komutanı tuğg. m. faruk şengün'dür. (2007-2009)
 • iki gün sonra katılacağım usta birliğim. bu birlik hakkında bilgi sahibi olanların mesajlarını dört gözle bekliyorum.
 • tamaam hoşgeldim biliyorum bu kadar heyacan yaratmanıza gerek yok dedirten yer desem keşke en sonunda da.

  kendimi yazlık bir siteye gelmiş gibi hissettim, tek katlı evler, üç katlı olanları, siteye benzetilebilir, etrafta hoş bir koku hani o yazlıklara ait olan denize ait, etraftaki bitki örtüsünün verdiği bir koku. aslında bir köyün, sadeliğin ve sakinliğin verdiği bir koku. hayır askeri kıyafetlerimi giymesem ki daha giymedim, kendimi gerçekten de yazlıkta hissederim hep.

  altıgen, panter, calyon bunlar ne diyebilirsiniz, ben diyorum şimdi öğrenemedim daha. yalnız ben küçücükken de olsa gittiğim köyümde hissettim kendimi, çıkıyorum misafirhaneden yeşillik, aslında yaban otlar bürümüş de bakış açınıza göre değiştirilebiliyor ben madalyonun güzel yüzünü görüyorum belki de, o koku karşılıyor beni, yeteneğim olmasa da şiirler yazasım geliyor öyle bir havası var düşünün!
 • genel olarak karşılaştığım zırhlı tugaydan askerlerden duyduğuma göre 14'e düşenler rahatmış.
 • 347. kısa dönem sınav sonuçlarından anladığım kadarıyla tugay seviyesinden alay seviyesine inmiş olan 5 ayımı yemiş birliktir. çölün ortasında olmasıyla meşhurdur. bir de buranın rahatlığı sadece buraya değil kıbrıs'a özeldir. tabi bu rahatlık yanlış anlaşılmasın, hergün 2 saate yakın spor, atış, denetleme, ayda bir tatbikat, bunun için eğitim vs. gırla gider, ama jiletçisi, hapçısı, psikopatı burada barınamaz. duyulur bilinirse, ki kuşkunuz olmasın bilinir, hemen kırklareli, edirne yolu görünür bu er kişiye. bu açıdan kafanız rahat olur. temiz çocuklarla askerlik yapar, abi kardeş geçinir gidersiniz.
 • kıbrıs'ta tugay seviyesindeki tek tsk birliğidir
 • 331. kısa dönem olarak ömrümün 4 ayını feda ettiğim , barakalardan ibaret çöl ortasına kurulmuş zırhlı tugay.
 • santral telefonu 03922324497'dir.
 • usta birliğim. 2006-2007 yıllarında muharebe simülasyon dershanesi bünyesinde janus/jcats operatörü olarak vatani görevimi ifa ettiğim komutanlık. ada'nın en şanslı 20 askeriydik. silah yok, nöbet yok, sabah 8 akşam 5, cumartesi pazar tatil. klimanın altında, bilgisayarın karşısında misler gibi askerlik. olur da adaya düşerseniz bu dediğim birliğe girmeye çalışın. tam olarak şöyle bir askerlikti.