şükela:  tümü | bugün soru sor
 • "onüçüncü katta, kendi rakamları toplamı on üç olan 1408..."

  artık king'in kitaplarının hiçbir etki yaratmayacağı, onların çocukluk korkusu veyahut king'in artık körelen dehasının etkileri olduğu düşünülerek okundu bu öykü. yanılındığı ortaya çıktı.

  belki de stephen king'in yazdığı en etkili, en sağlam, en tedirgin edici öykü bu. odan sonra ilk kez böylesi iyi bir korku öyküsü okudu bunları yazan zat*

  ürperdim, sırtıma bir şeyler alsam ya da çıkayım odadan, biraz temiz hava.. evet evet pencere! hava! kapı!

  "burası dokuz! dokuz! burası dokuz! dokuz! burası on! on! dostlarını öldürdük! tüm dostların artık ölü! burası altı! altı!"
 • dolphin hotel 1408 numaralı odada meydana gelen efsanevi olayları araştırmakla görevli bir adam. bir süre sonra terörle yüzleşecektir. başrolünde john cusack'ın oynadığı 2007 yapımı film.
 • holywood un son bombasi,
  bomba derken kotu anlamda yani esmer bomba - bomba transfer gibi muspet bir anlam kastedilmiyor.
 • web sitesi http://www.1408-themovie.com/ olan ve ivedilikle ülkemize gelmesi beklenilen korku-gerilim filmi.
 • daha once hic bi korku filminde agladigimi hatirlamiyorum. iste bu yuzden son yillarda "iyi korku filmi yapmiyolar artik." iddiami, daha iyisini gorene kadar curuten filmdir.

  tam olaylar duruldu derken birden beklenmeyen seyleri karsina cikarmasiyla da puanlarimi kazanmistir. cunku bakiyorum ki son gunlerde piyasadaki filmlerin hepsinin sonunu ya da bi yerlerini tahmin edebiliyoruz. 'ne bu boyle kardesim' diyoruz...

  --- spoiler ---

  soyle soruyoruz bi de: yaptigi tum arastirmalardan ve yazdigi hikayelerden sonra hayaletlere inanmayan bi babanin kendi kizinin hayaletini gormesi kadar onu korkutan ya da ona aci veren bisiy var midir?

  --- spoiler ---
 • (bkz: 1453)
 • bunyesinde pek fazla oyuncu barindirmadan cekilebilen filmlerden biri
 • aslinda sadece "same old story" diye bakiniz verip gececektim ama kiyamadim yine.
  artik stephen king adini gorunce heyecanlanmasam da, king'le birlikte samuel l. jackson ve john cusack isimlerini de gorunce heyecanlandim bu film icin.
  hikaye bilindik hikaye, kotu sohreti** olan bir otel odasi ve bu odaya girdikten sonra basimiza gelenler. goruntuler guzel, sanat yonetmenligi guzel, gerilim desen tamam bolca var. sonlara dogru bir de fake yiyoruz filmden. yani bu tur filmleri sevenler bayilabilirler. yoksa filmin bize verdigi bir sey yok.
  ama kendi adima sunu soyleyebilirim ki, butun olan bitenden sonra karizmasina kurban oldugum samuel abimin o kisacik sahnedeki "well done mr. enslin, well done." deyisi yeterlidir benim bu filme bok atmamam icin.
 • stephen king'in sinemaya uyarlanan her kitap/öyküsünde olduğu gibi bu uyarlama da hikayeyi hakettiği gibi anlatamamış.. elbette ki kaliteli bir gerilim filmi ama stephen king'i ezbere bilenler için sürpriz yok.. önce hikayeyi okuyup filmi john cusack için izleyebilirsiniz.. ya da önce filmi izleyip sonra gerçekten ürpermek için öyküyü okuyabilirsiniz..