şükela:  tümü | bugün
  • tanım: bir video.
    kaynak: https://youtu.be/ex2-qhdvyda

ilginç bir ortam var yaşadıkları yerde. kostümler, inanmışlıklar, son akşam yemeği, havariler, doğum günü pastası, çay içen mesih, ve daha bir sürü şey...
  • ben ikna oldum. hemen maaşımın %20'sini mesih'e bağışlıyorum.
  • yazık nereden nereye, ne oldum dememek lazım bu hayatta demek ki.
  • allah'a değil kendine çağıran bir tipin ve aklı çelinen tipleri anlatan videodur.
  • metamorfoz öncesi söylemlerini bilen biri olarak, bu hali ile de sayın mezarcı inanan kesimin yanlışlarını, beklentilerini çok güzel özetlemiş, yanlışlarını bir bir saydırmış, teolojik unsurları tek tek özetlemiş hem de doğru kabul edilen, ama cahil kimlik müslümanların okumaya üşenip dogmatik-gelenekçi kafadan yaşadıklarına inandığı, inandıklarını yaşamadığı, açıp teolojik kitapları okumadığı,bilgilenmediği unsurları güzel izahat etmiş. elbette uçlarda olan şeyler de var ama o kadar olur.

keşke hepimiz böyle delirebilsek, sakin, huzurlu, kendi halinde.
  • adam deli meli diyoruz ama ''türk-kürt savşı'' ''siyasal islam'' ''kutsal devlet'' konularında ki fikri çok doğru. hele siyasal islam belası müslümanlara yeter demesi beni kopardı.
  • videonun içeriği kadar röportajların yapıldığı ev dikkatimi çekti. ezel'deki ramiz dayı'nın dağ evi değil mi o? şu baskın yedikleri ev.
  • hasan mezarcının kafa yorulası bir adam olduğunu gösteren süper video. gerçeği farkedip, altında ezilip kafayı yakmış çok asil bence. nihilist kafayla kendi varoluşunu sorgulayıp allah olduğu sonucuna varmış. tam bir malın yapacağı şey ama bunu yapan eski siyasal islamcı, çok bile yapabilmiş helal olsun..