şükela:  tümü | bugün
  • uzun zamandır bu kadar beğendiğim bir çalışma olmamaıştı. link
  • çok beğendiğim, harika bir video daha 140journos'tan. en beğendiğim kısmı ise sanırım fransız arkadaşın rica-minnet ile ilgili konuştuğu kısım.

türkiye tam olarak avrupa'daki gibi sistemli hareket etmemeli, burayı özel yapan şey bu. türkiye'de sevilen şey bu ruh diye. şimdi düşününce bunun sevilmesinin nedeni insanımızın vicdanla hareket etmesi yabancıların alışamadığı ve hoşuna giden şey sanırım. misal avrupa'da 18:00'da kapatan bir dükkandan tam 18:00'da bir şey alacak olsanız adam ben kapattım yarın gel der. ama türkiye'de kıramaz, buyur gel der gerekirse 10 dakika geç kapatır. bu işin vicdanlı kısmı. madalyonun diğer kısmında ise bizim sevmediğimiz tarafı var. örnek üzerinden devam edersek bir önceki gün 18:10'da kapatan dükkan 18:30'da da kapatır deyip iyi niyeti suistimal ediyoruz. bu da benim dertlendiğim nokta.

türkiye'de yabancılar gerçekten seviliyor. hoşgelsinler, daha çok gelsinler.
  • sarışın, gözlüklü ve aşırı tatlı hanimefendinin, "erkek arkadaşlarım bir yere gidiyor. her şeyi anlatıyorlar bana. kim var, nereye giriyor, ne yiyor. tamam ama neden bilmem lazım" yorumuna oldukça güldüm. birkaç dakika öncesinde de dedikoduya alıştığını ve bunu sevdiğini söylüyordu.*
  • özellikle yurtdışına siktir olup gitmek isteyenlerin izlemesi gereken video. ha siktirip gitsinler o ayrı. izleyip öyle gitsinler ama
  • missy hanım hangi anaokulunda çalışıyor acaba yarın gidip başlayım.
  • 140 journos’un başarılı videolarına bir yenisi daha eklenmiş. nasıl bir ekiptir ne güzel tespitler bunlar... hayranım. ama abi diğer videolarındaki türkiye hakkındaki bağzı tespitlere çektikleri videoları peşpeşe izleyince bunalıyor insan. bu videoyu da korkarak açtım açıkcası.
  • bence özeti "yabancıları seviyoruz suriyeli değilse şayet" olmuş. çok güzel bir kanal, tebrik ediyorum yaptıkları bu kadar güzel çalışmalar için.
  • hayat size güzel diyerek ve gülümseyerek izledim yabancılarımızı. güzel insanlarsınız ama olay bildiğiniz gibi değil !
  • videodakilerin hiç mi olumsuz bir fikri yok yani? biraz mastürbasyon gibi geldi. emeklerine sağlık tabi yinede.

edit: buluttan nem kapanların çoğalması üzerine zorunlu edit. 140journos'u yayın hayatına başladığı günden beri takip ederim. hemen hemen bütün işlerinide bilirim. bu durumu göz önünde bulundurursak tabiki demek istediğim yandaşlık yaptıkları değil. video içeriğinin tek boyutlu olması. video sonunda düşük volümlü mehter eşliğinde gülümsemek yerine göremediğim sorunlara dikkat çeken yabancılar görmeyi ve onlarla tanışıp konuşma isteğiyle dolmayı tercih ederdim.
  • bu ülke öyle mutlu, öyle misafirperver, öyle yardımsever insanlarla dolu ki, insanın bu ülkede yaşayası geliyor alt metinli videodur.

hemen teklifimi iletiyorum bu pıtırcanlara, becayiş yapalım hemen, siz bu ülkenin muhteşemliğini tadın, ben batı ülkelerinde sürüneyim.