şükela:  tümü | bugün
  • sıcak sıcak çıkmıştır. daha geç bekliyorduk ama bayram süprizi oldu.

tanım: ekrem imamoğlu konulu mini belgesel

kesinlikle bir şeyler oldu
  • yanlış bir zamanda yayınlamışlardır. kurban bayramının 1. günü çok fazla rağbet göreceğini düşünmüyorum.
  • süreci hatırlatma açısından arşivlik bir video olmuş.
  • efsane video olduğuna eminim, kesinlikle olan şeylerin muhataplarını izleyeceğimiz videodur.
  • izlemeden yorum yaptığım videodur
    hatta yorum yapmadan yorum yaptığım videodur
  • 23 haziran ve sonrasındaki seçim sürecini konu alan mini belgeseldir.

izledikten sonra gelen edit: malesef 140 journos'un en kötü videolarından biri olmuştur ve bu videonun uzun süredir çıkmasını beklemekte olan şahsımı hayal kırıklığına uğratmıştır. bunun tek bir nedeni var o da kurgunun olayları kronolojik olarak takip etmeyerek konuyu hiç bilmeyen birine neler olduğunun hikayesini bir belgesel gibi aktaramamasıdır. ben bu çalışmayı yurtıdşındaki arkadaşlarıma göndererek hem seçimin yenilenmesi süresinceki haksızlıkları hem de kazanılan demokrasi zaferinin demokrasi açısından önemini aktarabilmek isterdim. ama malesef bu çalışma sadece türk vatandaşlarına ve hatta bu zaferi doğal olarak değerli gören imamoğlu'nu destekleyen insanlara hitaben hazırlanmış havası mevcut. çünkü sürece hakim olmayan bir yabancının bu videoda ne olduğunu anlaması çok zor. halbuki çoğu 140 journos videosunda adım adım önce gerçekleşen olayları veya söylemleri (çoğu zaman) kronolojik sıraya göre takip eder, heyecanlı müzikler ve eleştirel bir şekilde düzenlenmiş kurgu ile bir final mesajına varılırdı.
  • (bkz: patron mutlu son istiyor)

güzel olmuş.
  • merakla bekliyorduk..

edit : beklediğimize değmeyen videodur . yakında daha iyisini blu tv den yayınlanır .
  • videonun 40. saniyesinde şeridi ortalayarak giden motorcu var, kesinlikle gerçekleri yansıtmıyor.