şükela:  tümü | bugün
  • trans bir kadının yaşadığı ilişkilerden yola çıkarak oluşturduğu haritayı paylaştığı videodur.

link

edit: sandıkları terk etmeyin henüz kesin bir şey yok.
    hadi muğla aslansın sen, bastır.
  • aşırı saçma ve aşırı gereksiz bir video ile kanalın kalitesini düşüren video, ne gerek vardı?
    not: adanalıyım
  • nerelisin sorusuna verilecek cevabı değiştirmesi muhtemel bir video.
  • oldukça eğlenceli bir video.
  • adamlar haklı, milletin aklı fikri sikinde madem, bu gündemde bu tutuyor.

edit:imla
  • bir izmirli olarak severek izlediğim video. katılıyorum 18cm + *
  • ben gördüm videoyu es geçtim, neyini merak edip açtınız aceba.
  • sadece ilk 5 saniye dayanabilip kapattığım videodur. mide bulandırıcı bir video olduğuna eminim, tiplerden belli.
    şimdi buradaki benzerleri gelmeden.
  • 140journos’un en çok izlenen videosu olmaya adaydır milletin aklı uçkurundayken izlenir.
  • tam da beklediğim gibi gerçeklikle uzaktan yakından alakası olmayan saçma sapan bir video olmuş. sjw'liğin ve politik doğruculuğun suyunu çıkarmışlar. izmirli türk ile balıkesirli türk arasında birini 13-14 birini 18+ yapacak ne gibi bir genetik fark olabilir?

edit: entry'i götünden anlayanlar olmuş o yüzden bilal'e anlatır gibi açıklama gereği duydum.

öncelikle şu bilgiyi bir cebimize koyalım: penis boyu aynı ten rengi, saç şekli, burun büyüklüğü gibi kalıtsal bir özelliktir. dolayısıyla bölgelerin genetik yapısına göre değişkenlik gösterebilir. bu normal.

aynı etnisiteye sahip olan ama memleketleri farklı olan iki insanın genetik yapısı birbirinden farklılık gösterebilir. örneğin balıkesirli bir türk ile erzurumlu bir türk'ün genetik yapısı aynı değildir. balıkesirli türk genetiğinde daha fazla rum/balkan etkisi taşırken erzurumlu türk kafkas ve iran halklarından etkilenmiştir. dolayısıyla bu iki şehrin ortalaması birbirinden farklı olabilir. bu da normal.

ama, izmir ve balıkesir gibi komşu olan ve genetik kompozisyonu neredeyse birbirinin aynısı olan(iki şehir de temel olarak batı anadolu türkleri ve balkan göçmenlerinden oluşur) iki şehrin bu kadar farklı olması imkansızdır. bunun aynısı antalyalı ve burdurlu iki türk, veya ağrılı ve şırnaklı iki kürt için de söylenebilir.

ayrıca videonun milliyetçiliği nasıl çökerttiğini anlamadım. şahsen türk milliyetçiliği denince benim aklıma bartın, kırklareli, tekirdağ vs. değil trabzon, erzurum, sivas, adana gibi şehirler geliyor ve bu listede hepsinin de maşallahı var.