şükela:  tümü | bugün
  • az önce markette fark ettiğim durum. fritolay adlı dandiriboktan firmanın 144 gr'lık bütün cipslerinin fiyatı 6.5 tl olmuş. evet, %70'i hava olan paketlerin.

104 gr'lık olanların fiyatı da galiba 4.5 tl olmuş (pek fazla cips yediğim söylenemez, takip etmedim fiyatı eski de olabilir bunun).

etikette, fiyatının yanına da gururla"yerli üretim" logosu koymuşlar bir de.

bu ülke siki tutmuş arkadaş.
  • ülkenin siki tuttuğunu cips fiyatlarından anlayan yazar beyanı.
  • bim şok muadillerini üretse de lays, ruffles tadını vermiyor arkadaş. neden yaptınız lan bunu bize .

2 liralık kolayla 10 liralık top alan bir nesli ne hallere düşürdünüz yazıklar olsun size be!
  • üst entry de yazar söylemiş bim üretse filan da bimin a101 in ürettiği de artık 3 4 tl.

enflasyon oranının cips fiyatlarına yansıması.
  • hem sağlıksız beslenip, hem de kazıklanmak sanırım değişik bir kafadır. halen cips tüketen insanlara şaşırıyorum.
  • 150 gram kırmızı biberin 6 lira olmasından daha anormal değil.
  • cipslerin paketlerinin büyük çoğunluğunun neden hava olduğunu hala öğrenemeyenlerin itiraz ettiği fiyat politikasıdır.

havayı azaltıp paketleri küçültsen bu defa çıkıp "ama tüm cipsley eziliyoylay ühü ühü" diye entry girecekler.

fiyatı gramaj üzerinden eleştiriyorsun ama lafı paketteki hava nedeniyle sokuyorsun.
  • satınalmayarak, yemeyerek üretenlere gününü göstermek gerektiğini düşündüğüm başlıktır.

evet, iyi ki pahalı.
  • ülkemizdeki birim liranın alım gücünün her geçen gün düşmüş olmasından dolayı, yurtdışına yeni yerleşmiş biri olarak cebindeki bozuk paralarla bile alışveriş yapabileceğimi idrak etmek biraz zor oldu.

buraya gelmeden 400 gram yeşil biberi 11 liraya almış biri olarak,
    11 euro'ya 9lu bira, 10lu ufak top ekmek, 400 gram sosis ve 400 gram köfte almak biraz şaşırmama neden oldu.