şükela:  tümü | bugün
 • normal hatlardan farklı olarak son durağa kadar sürekli yolcu alan bir hattır. aralarda toplu yolcu inmelerinin yaşandığı bir hat değildir. hep dolar.
 • sefer sayısı her yeni sezonda arttığı halde yolcu yoğunluğu azalmayan otobüs.

  iett'nin sabaha kadar çalışan hatlarına dahil olması umuduyla yaşıyoruz.
 • şöförlerin akbil satabildiği dönemde yedekli çalıştıklarına şahit olduğum bir hat. kadıköy'den ümraniye'ye gidene kadar bir akbil bitiyor, şöför zincirin ucundaki akbili çıkarıp dolusunu takıyordu.
 • sabah saat 9:00-9:45 arası binmek için neredeyse vizeye ihtiyaç duyulan, o saatlerde çok sık geçmesine rağmen her defasında dolu dolu gelen iett hattıdır.
  iettnin bütün şikayetlere rağmen bir çözüm bulamadığı,son durağına kadar dolu dolu giden değil oturacak yer bulmak ayakta bile durmak zordur ,tek ayak üstünde ve hiçbiryere tutunmadan seyahat edilebilecek ileri düzey bi ulaşım aracıdır.
  (bkz: lanet olsun)
 • bu hatta çalışan özel halk otobüsleri onkolojik vakalarının artma sebebidir. iett genelde körüklü otobüs çalıştırır bu hatta. göztepe ssk hastanesinden mandıra caddesine dönerken otobüs yola park edenler yüzünden illaki zorlanır. bunları geçtim lan birlik mahallesi diye bir mahalle yok ümraniyede. bir allahın kulu da aga otobüs aşağı dudulluya gidiyor şunun ismini değiştirek dememiş.

  http://4.bp.blogspot.com/…bb81ga/s400/umraniye2.jpg
 • ne hatmış be arkadaş dediğim otobüs güzergah numarasıdır. her daim dolu dolu dolu... mevlanaya veya nirvanaya varmak isteyen özel halk otobüs şoförlerine sahip olan tek hat kanımca. bi tanesi gelir binersin sanki sizi göztepe, gözcübaba, ziverbey gezintisine çıkarmış gibi mıy mıy gider. bi başkasına binersin allam sanki içinizdeki eve ulaşma duygusu ona geçmiş basıyor da basıyor gaza.

  dün (yani pazar) boğadan bindim 14b özel halk otobüsüne önünde 14es vardı fenerbahce stadının orda geçicem diye gaza bastı geçti. geçtin dur arkadaş nedir bu hal ve tavırlar sendeki..yok durmuyor arkadaş göztepeye kadar koskocaman özel halk otobüsüyle makas yaparak geldik. tabi 14es sansarıda arkadan geliyor..ayakta duran bizler oflayıp puflayıp ya noluyor diyoruz ama şoför transa girmiş bi kere muavin çekirgesi ise arkaya bakıp bakıp devam abi gibi çakma kopilotluk yapıyor.. ziverbeye döndük, dönmez olaydık. biz yolcu alırken 14es sansarı yaptı yapacağını ve önümüze geçti.. bizimkinin pipisini kes bu kadar dellenemez, ne yapacağını şaşırdı. kalktı tek şeritlik yolda sağlamaya kalktı kazadan ziyade felakete yol açmak üzereyken frene bastı. 14es yolu kapmıştı bi kere o tanzim bölgesinin dar yollarında şeridin tam ortasında durup yolcu indirmeler, yavaş haraket etmeler hepsi 14es sansarındaydı..fakat bizim ki onikiler camii'nin orda bir solladı ki ben şumi olsam satoyu böle sollamam..içimden "kesin otobüste bi cenabet var, bizide yanında götürcek şerefsiz" derken adam bi anda normale döndü göztepe köprüsüne usulcacık girdi liboşu gayet normal çıktı.. arkaya baktım 14es sansarı yoktu oh dedim içimden kurtulduk şu sansardan...tam libadiye köprüsünü geçince sansar gene çıktı ortaya bizimki gene başladı gaza basmaya allahım "kim cenabet lan söylesin?" diye bağıracaktım artık ki.. durağım gelmişti yırtmıştım otobüsten inerken tusunamiden kurtulan insan nidasıyla toprağı öpecektim o derece yani...

  burdan sesleniyorum ey iett organizatör ayarsızları.. bu adamlara saat sınırı getirionuz bu adamlar yaya yaya gidiyor sona doğru gaza basıyor..aynı hatta arka arkaya ö.h.o. kaldırıyonuz bunlar istanbul asfaltını f1 ringine çeviriyor. lan ne acaip ayarlamacısınız lan siz ?? saygılar öptüm ...
 • bir iett otobüs hattı numarası. başlıca görevi, ümraniyeden binen bıyıklı teyzeleri göztepe ssk hastanesine ulaştırmaktır.
 • ümraniye'den kadıköy'e gitmek için tercih edilememesi gereken otobüs. ümraniye karmaşasının içine girer, ordan libadiye, derken minibüs yolu. 20ü göztepe köprüsünden e5 e bağlanır. tercih 20ü den yana kullanılmalıdır.
 • bulgurlu ve libadiye halkının hizmetine de amade olan hattır.ama 14es,8e,14dk gibi kardeşleri varken tercih edilirliği azdır.
 • bu sene anamdan babamdan daha çok gördüğüm hattın adı. kadıköy-tanzim arası yol için kullanıyorum. allahtan ilk duraktan biniyorum da oturacak yer sorunum olmuyor, hem yalnızca on bir durak gitmem de bir artısı. ama atıyorum ilk duraktan değil de çarşı durağından bile binsem oturacak yer bulmak imkansız!