şükela:  tümü | bugün
  • aydın'da faaliyet gösteren akademi veteriner kliniği tarafından yapılmaya çalışılan dolandırıcılık rezaletidir.

10.06.2020 tarihinde trendyol üzerinden şu kedi mamasını kardeşim sipariş etti. kendisi herhangi bir ürün alırken son kullanma tarihine dikkat eden bir insan olduğu için bu mamanın da son kullanma tarihini kontrol etti ve tarihi hiçbir yerde göremeyince işkillendi. bunun üzerine paketin arkasındaki etiketi kaldırınca, son kullanma tarihinin maket bıçağıyla kesildiğini gördü.

görsel 1
    görsel 2
    görse 3l

hem muhtemelen son kullanma tarihi çok önce geçmiş olan bir ürünü göndermek, hem de tarihin olduğu yeri keserek ürünü yırtık paketle gönderip daha da bayatlamasına ve belki de bozulup kediyi hasta etmesine neden olmak nasıl bir insanlığa sığar bilemiyorum.

firmanın trendyol sayfası

bu dolandırıcılığı yapan firma bir veteriner kliniği! yani hayvanların sağlığı için okul okumuş insanların kurduğu bir firma. site içi puanı 9.8 olan bir veteriner kliniğine de güvenemeyeceksek bence artık toplum olarak bazı değerlerimizi tekrar gözden geçirmemiz gerekiyor.

ekleme: firma gerekli yerlere şikayet edildi. bu başlığı da olur da sipariş vermeden önce arama yapan başka birisi olur diye açtım.
  • maalesef internetten mama alımlarında, özellikle de alışveriş siteleri üzerinden alınıyorsa sık yaşanan rezalettir.

o yüzden ancak belli başlı yerlerden mama alıyorum, kuru mamayı da bizzat giderek ve tarihine bakarak alıyorum.

"iade et, kurtul" diyebilirsiniz ama bu salgın döneminde kargoya gitmek, karşı tarafın çamurlaşma riskini göze almak, beklemek ve bu arada mamasız kalmak filan gereksiz enerji kaybı, neden uğraşılsın ki?

ortada açıkça bir kötü niyet, dolandırıcılık denemesi olduğunu düşünüyorum. bence paketin resimlerini çekerek firmayı fatura ile birlikte e-devletten ticaret bakanlığı'na şikayet edin. iade ile kurtulamasınlar.
  • o etiketi oraya veteriner kliniği yapıştırmıyor yalnız. muhtemelen toptancının çakallığı.

edit: siz veterinerden hesap sorun o da toptancısından sorsun. bu zinciri anlamayanlar, "muhtemelen" sözcüğünün anlamını kavrayamayanlar var ortada. hatta yürüyün gidin kime hesap sorarsanız sorun bi de adam bana tek tek örnekle falan anlatmış ya :)) linç kültürünüz batsın
  • üst edit : abicim veterinerin değil toptancının çakallığı ne demek veteriner satacağı ürünü kontrol etmeden mi satıyor? ürünün tam son kullanma tarihi alanına yapıştırılmış art niyet aramıyor musun? bir dilin üstüne eklenebilirdi soruyorum sana hangi ürünün türkçe etiketi son kullanma tarihinin üstünde gördün? ürünlerin arkasında ki bilgileri okumaktan keyif alan takıntılı herifin tekiyim. bugüne kadar bir kere dahi son kullanma tarihini kapatan bir baskı görmedim bildiğin art niyet var? veteriner bunun hakkında bilgisi olmasa bile hatalı. bana satan o banane toptancıdan. beni ilgilendiren şey satın aldığım firmanın tarihi geçmiş ürün göndermesi. allah aşkına olayı bildiğin katlettin ya ürünü satan adam kabahatli alan farklı yere çekip farklı şeylerden insanları suçluyorsun

o etiketi veteriner kliniğinin yapıştırmadığı vahiy yoluyla mı öğrendin? veteriner ucuza gelmesi için toptan 1 yıl önce mama aldığını sonrasında elinde patladığını düşün? yani veteriner bunu yapabilir yapmayadabilir ama dönüpte bu etiketi veteriner yapıştırmıyor yalnız diyip saçma sapan konuşmamak gerekir.

not: herkes yapabilir. ama kimse olaya bizzat şahit olmadan onu bunu suçlayamaz.

tanım: akademi veteriner kliniğinin 10/10 rezaletidir. tarihi geçmiş ürünü satmak özellikle köpek ve kedi mamalarında ciddi problemdir. zaten katkı maddeleri basılmış mama içeriklerinin hepsi tamamiyle bozulmuş olacaktır aman dikkat.

edit 1: tekrar etmem gerekirse konu veterinerlik hizmeti veren bir firmanın son kullanma tarihi geçmiş mamayı göndermesidir. bu alanda yok toptancı yok veteriner diye tartışmayı gerektiren bi durum yok hepsi hata yapsa bile zerre umrumda değil ana konu son kullanma tarihi geçmiş ürünü kargolayan firmadır. yani toptancı dönüpte bunu böyle yapıp ana satıcı veteriner sattığı ürünün son kullanma tarihine bakmadığınımı düşünüyorsunuz? ben misal 200 adet ürün alacağım ve o ürünün son kullanma tarihine bakmayacağım güldürmeyin...
  • üzerinde türkçe bilgilerin olmadığı ürünlerin değil satış, gümrükten bile geçemeyeceğini bilmeyen ileri zekaların vahiy falan saçmaladığı rezalet. veteriner yapıştırıyormuşmuş. he tamam.

kardeşim klinik sahibi. bu markanın ürünlerini dağıtan getiren belli. benzeri zamanında onun da başına geldi ama bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak bu ülkede standart. çok da şey yapmamak lazım. "gülrdürmeyin"

ister veterineri ister toptancıyı boklayın benim hiç umurumda değil ama fikir sahibi olup da bilgi sahibini boklamak da neyin aciziyeti artık kendiniz düşünür karar verirsiniz.
  • etiketi oraya kimin yapıştırdığından ziyade kimden alışveriş yapıldığının daha önemli olduğunu düşündürendir.

zira ben ürünü toptancıdan değil, bu firmadan satın alıyorum. son kullanma tarihi etiketin arkasında kalan, yani görünür olmayan bir ürünü kendi deposuna kabul edip bunun da satışını yapan bir veteriner kliniği nasıl bir iş yapıyordur düşünemiyorum bile. ben son kullanıcı olarak bunu kontrol ediyorsam, bunun satışını yapan firma bunu nasıl kontrol etmez, mantıklı mı sizce?

şöyle örnek vereyim: ben yazılımcıyım. size 3. parti bir yazılım kullanarak bir program sunuyorum ve bu kullandığım 3. parti yazılımda bir sorun çıkıyor. bu hata nedeniyle de sizin çok değerli bir veriniz geri dönüşsüz kayboluyor. bu durumda siz gidip o 3. parti yazılımı yazana mı yoksa bana mı hesap sorarsınız?

ekleme:

"siz veterinerden hesap sorun o da toptancısından sorsun. bu zinciri anlayamayacak süper zekalar var ortada."

e tamam işte ben de bunu diyorum. toptancı moptancı beni ne ilgilendirir ki?
  • yazdıklarınıza göre kimsenin suçu değil mamanın suçu.kendi kendini kontrol edip,kendi kendini gümrükten geçirmemeliymiş.ayrıca gümrük memurunun da suçu yok değil hani.veteriner ve toptancının suçu yoktur.
    kedi mamasının kendini yedirmek uğruna yaptığı bu eylemi boykot ediyoruz.