şükela:  tümü | bugün
 • tanım: gündeme dair öne çıkan notları kaleme aldığım köşemin adı.

  edit: galaksi gündemi köşe yazılarım artık her gün sizlerle;

  15.08.2019 galaksi gündemi

  trafik
  açıktı bugün. bayramı birleştirmişler anlaşılan. sabah işe gelirken trafik olmaması beni iyi hissettirmeliyken biraz şanssız hissettirdi sanki. paradoks...

  hava
  3 gün boyunca serinliyor. 27-29 arasında seyrediyor. işte bu iyi haber. bunalmıştık!

  oyun
  aleminde yarış oyunu dedin mi need for speed akıllara gelir. yenisi geliyormuş. günün müjdesi oyunseverlere!

  futbolun
  en önemli gecelerinden biriydi. kazanan liverpool’un alman hocası bakın ne demiş; “süper kupa’yı kazanan ilk alman teknik direktör olduğu hatırlatılan kloop, “bunu bilmiyordum. güzel bir şey tabii ki. güzel bir his. ancak ben kendimi sadece alman olarak görmüyorum. avrupalı olarak görüyorum.” bu sözleri bir türk hocanın söylediğini düşünebiliyor musunuz?

  kadın hakem
  stephanie frappart dünyanın en önemli maçlarından birini başarıyla yönetmiş. bu zor görevin altından kalkması şaşırtıcı. 22 adama söz geçirmek, onlara hakim olmak, nereden baksanız takdire şayan.

  yahşi batı
  var bu akşam televizyonda. bu muhteşem komedi filmi kemerburgaz madenler mevkii çiftalan köyünde çekilmiş. meraklısına... (bir de şakayı paylaşalım; kilise çanı çalar ve cem yılmaz, şerife dönüp şöyle der: akşam okundu mu?)

  adriana lima’nın
  türk erkeklerine yöneldiğini gözlemliyoruz. sebebi fiziğinin günden güne klasik balık etli türk kadınına evrilmesi olabilir mi?

  bensu soral
  tanınmamak için şapka takmış. ironik! tanınmak için türlü türlü şapkalar takıp sonra tanınmama gayreti içinde olan bu az ünlüleri asla anlayamayacağım.

  disney
  denince akla hep masumiyet, mickey mouse filan geliyor ama bu marka ile küçük yaşta ünlenen kızların çoğu yetişkinlik çağında hafif meşrep takılıyor. son örneği bella thorne... +18 film için yönetmen mi yapımcı mı ne olacakmış. ınteresting...

  mustafa sandal’ın
  tekne fotoğraflarında bir detay dikkatimi çekti. musti tesbih çekiyor! orta yaş krizi veya yaşlanıyor olma korkusu kolay değil arkadaşlar...

  simge
  yuhalanmış. pek rastlanmayacak türde bir haber. dekor örtüsü rüzgardan kopunca kızcağız korkmuş. ya da bitse de gitsek dediği bir başka konseri sonlandırmak için bahane miydi? çok çalışıyorsun simgeeee!

  alejandra gere
  69 yaşıdaki richard gere’ın 3. genç eşi... yakışır bir zamanların yakışıklısına...

  cinsel içerikli
  sitelere girmesi sebebiyle bir işçi tazminatsız kovulmuş. acaba bu konudaki kapsam nedir? google’a yazılan her anahtar kelimede mutlaka çıkan cinsel içerik buna dahil mi? peki ya twitter ve instagramdaki çıplaklık? cinsel içerik ne demek günümüzde? habertürk’te karşımıza çıkan kardashian ailesi pornografik değil midir?

  türbe
  diye gladyatör mezarına gidip dua ediyorlarmış marmaris’te yıllardır... ya şu dua olayını bir türlü anlayamadınız gitti!
  ıron man
  kıyafeti yapmış nasa. son kıyafetleri el ile her bedene ayarlanabiliyor tek tuşla. nanotech değil, yanlış anlaşılmasın.

  boyasız hatasız
  laflarına kanıp araç almayın. yargıtay emsal bir kararla 5 sene sonunda satılan aracın hem de kullanım bedelini almadan para iadesine hüküm verdi. düzenbaz satıcılara duyurulur!

  sigara yasağı
  isveç’te 2025 yılında hayata geçecekmiş, aynı türkmenistan’daki gibi. epey düşündürücü. sonunda sigaranın uyuşturucu olduğuna kanaat getirildi. peki ya cola?

  sayısal loto’nun
  bu haftaki rakamları hayli şaşırtıcı: 1-34-35-36-37-38... canlı yayındakiler gülmüş bu rakamlar çekilince...