şükela:  tümü | bugün
 • tüm bu süreç sonrasında, okuduğumuz irdelediğimiz kadarıyla, ben beklediğim yada olması gerekenleri adı geçenler üzerinden yazayım.

  fenerbahçe - bir alt lige düşürülerek lige eksi puanla başlamasına,
  beşiktaş - türkiye kupasından 5 sene men edilmesine,
  trabzonspor - ligde kalmasına ve eksi puanla başlamasına,
  eskişehirspor - ligde kalmasına ve eksi puanla başlamasına,
  sivasspor - ligden düşürülmesine ve eksi puanla başlamasına,

  yüzde yüz adaletli olmasada olması gerekendir.
 • (bkz: #24958338)
 • hiç bir takıma ceza verilmeme ihtimali yüksek açıklama.

  ee böyle olursa "skerim böyle ligi "diyerekten seneye süper ligi protesto edecek çok insan olacaktır eminim.
 • anahtar kelimeleri yayınlanmıştır.

  "tedbir, şike kanıtı olmaması, masumiyet karinesi, vicdan, tarihi yükümlülük, en az zarar, geri dönülemez karar, etik, federasyonumuz, güven, mahkeme, yüce adalete güven, iddianame, fırsatçılık, kimsenin şüphesi olmasın, disiplin talimatlarında değişiklik, güvenle bakmak, türk futbolunun marka değeri, adli sürecin sonu ve kupalarını alırız"

  ha pardon bu son dediğim kelime çıkartılmış.
 • (bkz: malumu ilam)
 • mahkeme yerine karar verme yetkisini kendisinde görenleri şimdiden dertlendirmiş ve henüz yapılmamış açıklamadır.
 • federasyonun, süreci adli yargıya bırakarak hukukun üstünlüğüyle mi yoksa savunma bile almadan kes-yapıştır telefon konuşmalarıyla ceza vererek üstünlerin hukukuyla mı hareket edeceğinin belli olacağı açıklama.
 • dava süreci başlamayıp mahkeme kararı belli olmamışken, ortaya belge ve kanıt diye, gülünç telefon konuşmaları ve çizgi roman karelerinden fırlamış gibi duran fotoğraflar sunulurken; fenerbahçe'ye küme düşürme cezası verilmezse ligi protesto edecek insanları görmemizi sağlayacak kararlarmış. bir otur soluklan yeğenim.

  zaten hepiniz hukuk uzmanısınız. etik kurulunun günlerdir incelediği, üzerine kafa patlattığı raporları, belgeleri görmeden oturduğunuz yerden mahkeme yapıp cezaya çarptırıyorsunuz kişileri ve kulüpleri. bir de bu yazdığınız senaryoya inanıp, eğer gerçeklleşmezse teselliyi la liga da premier lig de ararım diye zırvalıyorsunuz. bu mu hukuk anlayışınız. adalet anlayıuşınız. savunma bile yapmasına izin vermeden insanları yargılamaya bu kadar mı heveslisiniz. konu futbol olsa da aynı zihniyettesiniz siyasi olsa da. tebrikler.
 • "kuvvetli şüphe unsurları mevcut olmakla birlikte eldeki belgelerin kanaat oluşturmak açısından yeterli olmaması nedeniyle..." diye başlayıp muhtemelen "...savcılık iddianamesinin mahkemeye sunulmasıyla birlikte tüm belgelerin değerlendirilmesi ve ilgili kurum ve kişilere savunma hakkı verilmesi de mümkün olacağından..." diye devam edecek açıklama olacaktır.

  özetle, sadece tutuklulara yargı süreci sonuna kadar tedbir uygulanacağı, hiçbir kulübün düşmeyeceği, belki bir iki takıma usulsüz transfer girişimi nedeniyle geçici transfer yasağı verileceği ve sembolik birkaç tedbir kararının konulacağı bir toplantının açıklaması olacaktır.