şükela:  tümü | bugün
  • uefa şampiyonlar ligi 2017-2018 sezonu play-off turu ilk maçı. 21.45'te trt 1'den naklen yayınlanacak.
  • köylü hoffenheim'ın liverpool'u evire çevire yeneceğini düşündüğüm mücadele.
  • geçen sezon 3-5-2 oynayan hoffenheim, bundesliga gibi gol oranlarının yüksek olduğu bir ligde bu riskli formasyonu çok iyi oturtmuştu. bu düzenin defansif anlamda en önemli parçalarına da bayern münih hemen el attı her zamanli gibi. niklas süle'yi yine 20 milyon euro karşılığında sattılar ama sebastian rudy'nin bedavaya gitmesi kötü oldu takım için. geçen sezon takımı şampiyonlar ligi'ne neredeyse direkt sokma pozisyonuna getiren julian nagelsmann, leipzig teknik direktörü ralph hasenhüttl ile birlikte sezonun teknik adamlarıydı bana göre. zaten 30 yaşındaki nagelsmann yılın teknik direktörü seçildi bundesliga'da. hoffenheim transfer döneminde birkaç takviye yaptı ama bahsettiğim bu iki oyuncu takımın çok kilit parçalarıydı, bu adamları mutlaka arayacaklar. l'pool ise geçen seneye göre çok daha güçlü. ligde ilk maçta gördüğümüz kadarıyla savunmada sıkıntı yaşıyorlar ama hücumda kusursuzlar. şampiyonlar ligi maçı olduğundan farklı bir havada oynanacaktır tabi, konsantrasyon daha yüksek olur ve basit hataları yapmayabilirler. maçın bol gollü geçme ihtimalinin yüksek olduğunu ve liverpool'un kazanacağını düşünüyorum. şampiyonlar ligi'nde günün en izlenebilir maçı.
  • trt 1'de yayınlanacaktır.
  • liverpool'umuzun galip geleceği maç.
  • hoffenheim'in resmen söke söke aldığı penaltıyı kaleci mignolet'in çıkardığı maç olmakta.

(bkz: yalçın ne maç oluyo be)

edit:şimdi de salah karşı karşıya kaçırdı. çogzel maç oluyor lan!
  • hoffenheim beklediğimden çok daha iyi oynarken penaltı kazandı ve kramaric malı dünyanın en boktan penaltısını kullanıp, topu kalecinin üzerine yavaşça vurarak kaçırdı. topa vurmadan önce mal mal triplere girmesinden belliydi zaten. özellikle penaltı vuruşunu şu şekilde kaçıran futbolcular beni delirtiyor, atsa mis gibi olacaktı.
  • andrej kramaric tarafından dünyanın en kötü penaltı vuruşunun yapıldığı maç.
  • 18 yaşındaki alexander arnold'un frikikten attığı golle liverpool'un 1-0 öne geçtiği maç.