şükela:  tümü | bugün
 • 2013'te de benzer sartlarda uygulamaya sokulmus ve turlu yollarla delinmis yasagin tekrar yururluge girmesi durumu.

  link : http://www.resmigazete.gov.tr/…18/08/20180815-1.htm

  --- spoiler ---

  bddk tarafından banka kartları ve kredi kartları hakkında yönetmelik’te yapılan ve 15/08/2018 tarihinde resmi gazete’ de yayınlanarak yürürlüğe giren düzenleme ile asagidaki kalemlerde taksitli işlem kaldırılmıştır.

  madde 1 – 10/3/2007 tarihli ve 26458 sayılı resmî gazete’de yayımlanan banka kartları ve kredi kartları hakkında yönetmeliğin 26 ncı maddesinin yedinci ve sekizinci fıkraları aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
  “(7) mal veya hizmet alımı sonrası belli bir ücret karşılığı borcun taksitlendirilmesi veya ödemenin ertelendiği dönemler de dâhil olmak üzere, kredi kartları ile gerçekleştirilecek mal ve hizmet alımları ile nakit çekimlerinde taksitlendirme süresi on iki ayı geçemez. bu süre; elektronik eşya alımlarında üç ay, bilgisayar alımlarında, kulüp ve derneklere yapılan ödemelerde, havayolları, seyahat acenteleri, taşımacılık ve konaklama ile ilgili harcamalarda altı ay, sağlık ve sosyal hizmetler ile ilgili harcamalarda ve sağlık ürünü alımlarında, vergi ödemelerinde dokuz ay olarak uygulanır. kredi kartlarıyla gerçekleştirilecek kuyum, telekomünikasyon, doğrudan pazarlama ile ilgili harcamalar, yurt dışında yapılan harcamalar ve yemek, gıda, alkollü içecek, akaryakıt, kozmetik, ofis malzemesi ile hediye kart, hediye çeki ve benzeri şekillerde herhangi somut bir mal veya hizmeti içermeyen ürünlerin alımlarında taksit uygulanamaz.
  (8) kurumsal kredi kartları ile mal veya hizmet alımı sonrası belli bir ücret karşılığı borcun taksitlendirilmesi veya ödemenin ertelendiği dönemler de dâhil olmak üzere gerçekleştirilecek mal ve hizmet alımları ile nakit çekimlerinde taksitlendirme süresi dokuz ayı geçemez.”
  --- spoiler ---

  isterseniz 2013'te tum argumanlariyla hazir tartisilmisi var : (bkz: telekom gıda altın ve akaryakıtta taksit yasak)