şükela:  tümü | bugün
  • 60 kr birden olan zamdır. 2.60 tl olan otobüsler bundan böyle 3.20 tl. üstelik sürekli değişen otobüs saatleri ve kaldırılmasına rağmen bilgi verilmeyen otobüs hatları büyük sorun.

ben bu chp'yi çözemedim. aylar oldu seçim biteli, ne bir proje var ortada ne bir hizmet. muhittin böcek cidden ne düşünüyor? yolsuzluklar çıkacak dediniz, hesap soracağız dediniz e hani neredesiniz kardeşim? sizi bunun için mi seçtik? türel'i arar olduk yahu lanet olsun.

yemin ederim sokaklar akp döneminden daha pis. hayır anlamadığım chp'li belediyede olan konyaaltı, türkiye'nin en temiz ve nezih yerlerinden biriyken orayı bile bozdular. sokaklar çöp dolmaya başladı.

not: aktroll olduğumu vs ima edecekler geçmiş entrylarıma göz atsınlar bir zahmet. yine de ima eden olursa her türlü ispata hazırım. ama bu chp antalya'da çalışmıyor o kadar.
  • işim gereği antalya'nın heryerini 1 haftada dolaşıyorum ve bunu sürekli yapıyorum. şuan için menderes türel döneminden bir farkı yok. etrafta çöp var diyen karalamaya çalışıyordur. kemer belediyesinin turizm bölgesini baltalama çalışmaları devam ediyor o ayrı ama belediye chp'den dsp'nin eline geçti. bunun haricinde antalya'da değişen birşey yok.
  • aktarma ile gidenlere yarayan ücret güncellemesi.

şöyle ki, önceden tam bilet 2.6 tl idi. aktarma da 1 tl. aktarma yaparak ulaşımını sağlayan bir tam bilet kullanıcısı 3.6 tl ödemekteydi.

şimdi ise ikinci araç aktarması ücretsiz. yani bu kişi 3.60 tl ödemekteyken artık 3.20 tl ödeyerek tek gidişte 40 kuruş kâra geçti.

otobüsçüler odası başkanı facebook'tan "her şeye zam gelirken ulaşıma 60 kuruş zam gelmesi halkımıza çok da anormal gelmemeli" mimvalinde bir açıklama yapmış.

özel otobüsler antalya ulaşımının %70'ine yakınını sağlamakta. greve gitmeleri ulaşımı felç ederdi. belediye bu bakımdan bu zam kararına mecbur kaldı diyebiliriz. bundan önceki son ücret artışı da önceki başkan menderes türel döneminde, 2017 yılında, 50 kuruş olarak yapılmış. malumunuz, mazot o dönemde 4.50 tl civarında. şimdilerde ise maalesef 6.50 bandında gezmekte.

aslında herkes kendince haklı. belediye de, otobüsçüler odası da, tepki koyanvatandaş da. bu zamdan olumsuz anlamda doğrudan etkilenen tek kesim, aktarma yapmadan tek araçla ulaşımını sağlayan vatandaş oldu. zammın (güncellemenin) yaradığı kesim ise otobüsçüler odası ve aktarmalı ulaşım kullananlar oldu. belediye aktarmasız gidenlerden anlayış, aktarmasız gidenlerden alkış beklemekte.

bu arada evet, zam diyemiyorum çünkü aktarma kullanan kişi 40 kuruş kâra geçti.

not: aktarmasız kullanıcı.