şükela:  tümü | bugün
  • tanim : bu sabah gerceklesen kazanin videosudur. hem sans hem iyi bir pilotajla buyuk bir faciadan donulmus.

bu sabah 226 yolcusu ile kalkistan sonra marti surusune carpip tarlaya acil inis yapan a321 tipi ural havayollarinin bir yolcusu, hem kalkisi hem de inisi cep telefonundan kaydetmis. pilotlarin herhangi bir anons yapmamis olmmasi da ilginc. brace for impact gibi. cogu kisi inis sirasinda farkediyor birseyler oldugunu.

haber linki
    https://www.haberturk.com/…-yarali-haberler-2513297

kalkis
    https://www.youtube.com/…obc5swov8&feature=youtu.be
    ınis
    https://www.youtube.com/…dxwufrsby&feature=youtu.be
  • pilot mısır tarlasına güvenli bir şekilde indirmiş uçağı helal olsun. ciddi bir yaralanma ya da cab kaybı yok.
  • uçağın iki motorunun da hasar alması sonucu gerçekleşen iniştir.
    normalde uçaklar tek motorla dahi uzunca bir süre uçabilir ancak iki motorun da yitirildiği bir durumda sadece rüzgara karşı süzülebilir, bir süreliğine. dikkat ederseniz biri uçmaktır, diğeri ise süzülmek. burada ise uçak süzülmek zorunda kalmış ve hazırlıksız yakalanmıştır.
    yeni yükselmiş olması sebebiyle, irtifanın düşüklüğü uzun süre süzülmeyi de imkansız hale getiriyor.
    geçmiş olsun.
    sanıyorum kemerler hala bağlı olduğu için pilot anonsa gerek duymamış veya belki şaşırdığından hiçbir anons yapamamış. hatta belki zamanı bile olmamıştır.
  • yakında benzerini bizim de çekebileceğimiz videodur.

o zamanlar için şimdiden saklasınlar ak troll'ler videoyu "bakın ruslarda da oluyor!" yazarsınız.

(bkz: 28 haziran 2019 kuş sürüsüne çarpan thy uçağı)
    (bkz: 30 temmuz 2019 kuş sürüsüne çarpan thy uçağı)
  • bence pilotların taşaklarının öpülmesi gereken iniş.
    harika bir iş yapmışlar uçak tek parça, ne götü kopmuş ne başı.
  • anlaşılana göre kimsenin burnu bile kanamamış. motorun yanmaması büyük şans. geçmiş olsun.
  • binlerce saat uçuşu olmasına rağmen meslek hayatı boyunca hep ils iniş yaptığı için görerek inme becerisini körelterek düz pisti tutturamayıp onlarca kişinin ölümüne neden olan pilot biliyorum.
    bu olaydaki on numara pilotmuş...

tanım: en fazla 3-4 sene sonra uçak kazası raporu programında izleyeceğimiz video..
  • en şanslı oldukları kısım acil iniş yaptıkları yerde mısır tarlası olması. patates soğan domates olsa farklı olabilirdi ama mısır yavaşlattı uçağı. umarım okumuyorsunuz hala.
  • (bkz: 15 ocak 2009 new york uçak kazası) hudson nehrine a320 inişi çoğu kişi hatırladı tahmin ediyorum. filmi dahi çekildi. bu sefer uzaylılar amerika yerine merzifona geldi dolayısıyla oraya göre çok daha mucizevi bir olayın detaylarını bilemeyeceğiz. bir uçağın ve pilotun en savunmasız kaldığı felaket senaryosu gerçekleşmiş. iki motorun tamamen gitmesini geçtim faal motorlar ile öyle bir tarlaya iniş sonrası kimsenin ölmemesi inanılmaz. cessna vb uçaklarda dahi ölümcül kazalar yaşanıyor.
  • akepelilere gun dogdu.

ıstanbul havalimanindan kalkip kus surusune carpip rahatlikla dusebilir artik ucaklar. bahin dunyanin heryerinde oluyôr.