şükela:  tümü | bugün
  • bu başlık 2019 gezginfest'in izmir ayağındaki rezaletler silsilesini içermektedir.

rezalet gibi rezaletler aşağıda sıralanmıştır.

hangi birinden başlasam bilemiyorum.
    öncelikle otopark.
    yahu, devletin arazisi( bildiğimiz toprak arazi(ss) oraya girerken arabanın altı sürtüyor. siz düşünün gerisini. 4 günlük 50 tl gibi bir ücret istiyorlar. normal otopark olsa anlarım da yani halihazırda olan
    bunun gibi(ss) ama yok yani gördüğünüz üzere toprak araziye ücret talep ediyorlar. üstüne üstlük, burayı kabul etmeyip yol kenarinda park edilirse jandarmanın ceza yazacağını söyleyip o toprak araziye mecbur bırakıyorlar. ben böyle saçma sapan bir otopark sistemi görmedim. daha önceden belirtmiyorlar, insanlar mağdur oluyor. zaten türkiye'nin öbür ucundan para harcayarak geliyoruz, bir de otopark ücreti gerçekten büyük sorun. hak edilse verilir ama, orası ayrı. dediğim gibi bildiğimiz toprak arazi. soruyorum buranın otopark olduğuna dair belgeniz var mı? yok diyorlar. belediye bize verdi burayı. entresan yani!

ikinci rezalet;
    alana giriş. saat 12 diye tutturup gittiler. yahu, neye göre 12? neden 12? insanlar 11.20'de ayaklandı alsana içeriye, ne diye bekletiyorsun? yaklaşık 2 saat ayakta bekletildi. inanılmaz kötü bir organizasyon. sorumlu kimselerin birbirinden haberi yok. rezalet yani. neyse, sıra bana geldi. soruyorum hakkım olduğundan dolayı;
    " afedersiniz, neyi bekliyoruz?"
    " ya bir arkadaşı bekliyoruz ki qr okuyucu onda"
    böyle bir şey olabilir mi ya? hiçbirinde bir megafon bile yok. görevliler ne diyor anlayamıyoruz. sabahtan beri 4 kişi bayıldı; sıcaktan.

üçüncü rezalet;
    tuvalet. festival pr'ında çok övdüler, halledeceğiz falan dediler. sabah tuvalet bozuldu, görevliler bir şey yapamayız dedi. zar zor birilerini sıkışırdım da yaptırdım. yoook yani, söylemesen kimsenin umrunda değil.

dördüncü rezalet;
    çadır kurulacak alan. yetersiz yetersiz yetersiz. insanlar tuvaletin önüne çadır kurmak zorunda kaldı. böyle bir şey olabilir mi ya? soruyoruz, yapacak bir şey yok diyorlar. çözemedim.

beşinci rezalet;
    duş ve duşlarda şampuan kullanımı. yani duştaki suyu kısmışlar dolayısıyla insanlar denize kadar kuyruk oluşturmak zorunda kalıyor. soruyoruz böyle akıyor bunlar. yok abi, sabah böyle akmıyordu ama? adam şampuan kullanıyor, duşta herhangi bir gider yok, direkt toprağa karışıyor.(ss) soruyorum şampuan nasıl serbest diye, "bir şey olmaz" yanıtını alıyorum. ne desem bilemedim yani.

altıncı rezalet;
    servis ücretlerinin tutmaması. servisci ayrı bir ücret talep ediyor.

eklemeler;

yedinci rezalet;
    deniz. sahil o kadar pis ki... yani denize girince kirlenmiş hissediyorum. tiksindim ya denizden!

sekizinci rezalet;
    (bkz: #93989751) arkadaşın plakası çalınmış o muhteşem otoparkta. harikasınız gezginfest ekibi(!)

otopark önerisi; festival alanına girmeden sağ tarafta bulunan alana park edebilirsiniz. yol kenarı oluyor ama jandarmalara sordum, asfalta temas etmeyecek şekilde park edebilirsiniz ceza falan yazılmaz dediler. bilginiz olsun.

inanilmaz kötü bir şekilde başladı gezginfest izmir 2019. dışarıdan yiyecek- içecek sokulmaması için tüm önlemleri almışlar( tellerde her 10 metreye bir güvenlik koymuşlar mesela) ama bu saydığım olayları hiç düşünmemişler bile. enteresan entresan entresan.
  • türkiye'de bu tarz kalabalık ve büyük organizasyonları tercih etmeme sebeplerimin tümünü içeren rezilliktir.

bir tek kötü, yetersiz ya da bozuk yiyecek eklenmemiş. ilerleyen günlerde onlarda eklenir muhtemelen.

yıkanma, barınma, tuvalet gibi en temel ihtiyaçlara dair yaşanabilecek problemleri öngörmeyen organizatörler yüzünden insanlar daha ilk günden rezil oluyor, hevesleri de böyle kursağında kalıyor.

yapmayın kardeşim altından kalkamıyorsanız, ayıptır, günahtır.
  • 40 dereceleri gören sıcaklarda küçük suyu 2,5 liraya satmaları da bu rezaletin bir parçasıdır.
  • bu tarz para söğüşleme organizasyonlarına gitmeyerek çözebileceğiniz sorun.

paranızı biriktirin, vize alın gidin avrupa'daki daha kaliteli festivallere...
  • varlığından haberim dahi olmadığı festin rezaletidir. geçmiş olsundur. ancak klima açık netflix i açmışım, ayaklar uzanık. bi yandan terasta mangalımı yakıyorum sucuk çeviricem, pantera, iron maiden, godsmack vs konserleri açtım yt den. yani üzgünüm çok kafanıza giremiyorum. o kadar fest mest organizayson gördüm ki nasıl cesaret edip gidiyorsunuz hayret ne diyim. tabi haklısınız ona gitme buna gitme hangisine gideceeniz gençlik geçiyor ancak ne ilk ne son olacak üzgünüm.

biz türküz. türkler her şey olur organize olamaz bu bir tarih dersidir.

ya bu deveyi güdecen ya bu diyardan go go go.
  • festivallerde bu gibi saçmalıklar daima olur. bunları göze alarak gidersin veya ben çekemem bunları deyip gitmezsin direkt. bu durumlar olur deyip normalleştirmek istemezdim ama bulunduğumuz nokta budur, o yüzden gitmezsin olur biter.

sözlükte gördüğüm hayati seviyede veya malvarlığına ciddi zarar veren onca rezaletten sonra etkisiz, beklenebilir saçmalıklar listesidir yalnızca.
  • türkiye’de festivale mi gidilir yeaa’cı premsesleri döken başlıktır ayrıca. buraya gelecek parayı zor denkleştiriyoruz, dalga mı geçiyorsunuz lan?
  • cangox'un yalnızım ben şarkısına girmeden evvel sorduğu bir soruyla gözler önüne serdiği rezalettir.

cangox: yalnızlar el kaldırabilir mi?

böğürerek kaldırılan bir sürü kıllı kol. kışla gibi lan.
  • çadır kuracak yer kalmadi ona gore gelin.
  • her seyin tek bir fiyata sahip olduğu festival(bkz: 15tl). düşen yaş ortalaması bu taze festival serisinin sonunun çok da uzak olmadiginin göstergesi