• cangox'un yalnızım ben şarkısına girmeden evvel sorduğu bir soruyla gözler önüne serdiği rezalettir.

cangox: yalnızlar el kaldırabilir mi?

böğürerek kaldırılan bir sürü kıllı kol. kışla gibi lan.
  • kimse de dememiş ki gezginfest nedir diye! bu adamlar patlayan seyahat yazarlığı, "sözde" fenomen olan yine "sözde" instagram gezginlerinin (bu başlı başına irdelenmesi gereken bir konu aslında) gazlamaları sayesinde bu potansiyele ulaşıyor.

bir kere festivalin adı gezginfest ise bu saydığınız şartların hiçbirisinden şikayetçi olmamanız gerekir. gezginin ruhunda bu vardır. beş parasızdır ancak yatacağı yeri umursamaz, sıçacağı tuvaleti, pis gezmeyi ve aç kalmayı göze alır. önceki entrylerde diğer yazarların da belirttiği gibi; bu ülkede hangi organizasyon düzgün yapılmış ki bu yapılsın.

ilk entry'de adam bahsetmiş zaten; otopark olmayan yerden otopark ücreti alınan, bir suya 2.5 tl istenen festivalin adına ancak türkiye'de gezginfest derler.
  • varlığından haberim dahi olmadığı festin rezaletidir. geçmiş olsundur. ancak klima açık netflix i açmışım, ayaklar uzanık. bi yandan terasta mangalımı yakıyorum sucuk çeviricem, pantera, iron maiden, godsmack vs konserleri açtım yt den. yani üzgünüm çok kafanıza giremiyorum. o kadar fest mest organizayson gördüm ki nasıl cesaret edip gidiyorsunuz hayret ne diyim. tabi haklısınız ona gitme buna gitme hangisine gideceeniz gençlik geçiyor ancak ne ilk ne son olacak üzgünüm.

biz türküz. türkler her şey olur organize olamaz bu bir tarih dersidir.

ya bu deveyi güdecen ya bu diyardan go go go.
  • plansizligin had safhada oldugu festival. aylar onceden bilet aldik, festivalde kamp deneyimi yasayalim diye; allah belamizi verdi. duslar yetersiz, tuvaletlerde bok yuzuyor, 4 kisinin cadir kuracagi yere 6 kisi kuruyor. yurumek imkansiz insanlar cadirlara basa basa geciyor. yemekler yag icinde vicik vicik. festivallerden sogutur insani. evet fena sanatcilar yok ama sadece sanatciyi memnun etmek ile olmaz bu is.

edit 1: 4 gunune 50tl otopark parasi verdik dumduz araziye.

edit 2: 50tl verdigimiz otoparkta aracimizin plakasi kirilarak calindi. insan neden plaka calar?

edit 3: duslar ip gibi akiyor. 10 kisi dus sirasinda 45dk bekledik.

bunu da yazalim: dun gece saat 4 sularinda bluetooth hoparlorden calan muzik ile uyandim. 1 saat boyunca bitmesi icin sure tanidim. arkamizda gorevli denilen magandalarin bulundugu alanda iki gorevli muzik dinliyordu. cadirdan ciktim ve bu iki arkadasi muzigi kapatir misiniz burasi kamp alani diyerek uyardim. arkadaslar yaklasik 1 dakika hicbirsey demeden suratima baktilar. ee sonuc dedigimde tabi kisariz sesi diyerek cevapladilar. kismanizi soylemedim dedim, siz gorevli misiniz diye sordugumda evet diye cevap verdiler.

edit 4: aksam konserleri sonrası bu rezilliğe son vererek ayrılacağım bok festivali. sosyal medyada en iyi anların paylaşıldığı ama arka planda bokların tuvalette yüzdüğü etkinlik

edit 5: acik sigara paketlerinin toplanmasi. bunlari ne yapiyorsunuz dedigimizde biz iciyoruz diye cevap vermeleri. sizden sigarayi alirken yandakinin pakete bir sey denmiyor standart yok. sebebi uyusturucu sokturmamakmis. he evet super sokturmuyorsunuz, kokudan gecilmiyor.

bu da var: gangster gibi bodyguard’lar var. arkadaslar sahil tarafindan mayolari ile gecmek istemisler (kamp bileklikleri var) bodyguard sizi aramamiz lazim onun icin de xray’e gireceksiniz yukari yuruyun demisler. terliksiz ciplak insanlar ta yukari kapiya geri mi yurusunler? bodyguard’i niye almiyosun diye darladigimizda da sizin gibi 6 kisiyi dovduk sizi koruyoruz diye cevap verdiler!!!

edit 6: an itibariyle erkekler tuvaletinde klozetin ici tamamiyle bok ile dolmus.
  • yarın sabah terk ederek kendi adıma sonlandıracağım rezalet. hala duş alamadım. tuvaletlerde boktan adım atacak yer olmadığından selçuk merkeze gitmek zorunda kaldım. zeminde bok+çamur+sidik karışımı bir tabaka mevcut. insanların durumdan memnuniyeti ise ayrıca rezalet. birisi gezginliğin ruhunda vardır bu demiş. buradaki insanlar gezgin mi ki ruhunda olsun?
    adından başka hiçbir şeyi gezgin değil bu organizasyonun. mesela az önce birkaç kişinin "yha ben şehinşah için geldim, ben oğuzhan uğur için geldim" muhabbetlerine tanık oldum lan.

böyle boktan kitleye böyle boktan organizasyon müstehak. eskiden hiç olmazsa bu gibi durumlarda ıslıklama, protesto falan olur, organizasyon sahipleri eksikleri gidermeye çalışırlardı. ne bir tepki var ne bir düzelme.

son olarak bu festivale gelen aklımı sikiyor, türkiye'de düzenlen bütün festivallere tövbe ediyorum.

özellikle sosyal medya üzerinden kadın üyelerini teşhir ederek pazarlama stratejisi güden, abazan platformu bu oluşumun hiçbir organizasyonuna katılmayacağıma, katılanları uyaracağıma and içiyorum.
  • 2013 rock'n coke'dan sonra bu organizasyonlardan elimi etegimi cektim. üstüne para verseler yaşadığım duş ve tuvalet sorunundan sonra bir daha gitmem. bu organizasyonlar festival değil tamamen rezillik
  • insanların uyumaya da ihtiyacı olduğunu anlamayan canlılar tarafından organize edilen festimsi. saat 2 oldu hala aptal saptal müzik çalmaktalar. yine dün geceki gibi arabayı alıp , uzaklaşıp uyuyacağız gibi.

edit.

bir tane de yalama koymuşlar sahneye, bitireceğiz diye anons edip çalmaya devam eden...
  • ne diye kanarsınız böyle şeylere,
    ne diye paranızla kendinize eziyet edilmesine göz yumarsınız.
    para alınacak tüm planlamalar yapılmış, konfor hiç düşünülmemiş demek ki. gittin baktın adam otopark parası alıyo. bitir o anda organizasyonu. boşver girme, git başka bi kampinge. amaç ne? kamp yapmak mı "biz de gezginfest' deydik" demek mi?

dışardan yemek yok, her yer güvenlik, otopark parası alıyo, tuvalet bok gibi, sen hala "kötü başladı" diyosun : ) kalmaya devam edersen gerisi gelecek zaten.

tanım: ne olduğunu bile anlamadığım festival
  • festivallerde bu gibi saçmalıklar daima olur. bunları göze alarak gidersin veya ben çekemem bunları deyip gitmezsin direkt. bu durumlar olur deyip normalleştirmek istemezdim ama bulunduğumuz nokta budur, o yüzden gitmezsin olur biter.

sözlükte gördüğüm hayati seviyede veya malvarlığına ciddi zarar veren onca rezaletten sonra etkisiz, beklenebilir saçmalıklar listesidir yalnızca.
  • türkiye’de festivale mi gidilir yeaa’cı premsesleri döken başlıktır ayrıca. buraya gelecek parayı zor denkleştiriyoruz, dalga mı geçiyorsunuz lan?
hesabın var mı? giriş yap