şükela:  tümü | bugün
 • türkiye saati ile 14.00'te isviçre'nin nyon şehrinde başlayacak ve avrupa ligi son 32 turu eşleşmelerini belirleyecek kura çekimi.

  rusya ve ukrayna ekipleri güvenlik nedeniyle eşleşmeyecek. ayrıca bir takım kendi ülkesindeki ve grup aşamasındaki rakibi ile eşleşmeyecek.

  1. torba:

  beşiktaş
  monchengladbach
  legia varşova
  olympiakos
  club brugge
  zenit
  lizbon
  a.bilbao
  salzburg
  dinamo moskova
  inter
  everton
  fiorentina
  napoli
  feyenord
  dinamo kiev

  2. torba

  young boys
  wolfsburg
  sevilla
  aalborg
  guingamp
  trabzonspor
  dnipro
  villarreal
  torino
  tottenham
  liverpool
  anderlecht
  roma
  ajax
  celtic
  psv eindhoven
 • bu cenabetlikle türk takımlarının, şampiyonlar ligi takımlarıyla eşleşme ihtimalinin hayli yüksek olduğu kura çekim organizasyonu. city ve liverpool gelirse sağlam gülerim.
 • beşiktaş'ın salzburgla eşleşeceğini tahmin ettiğim kuradır.
 • beşiktaş ve trabzonspor'un gruptaki olası sonuçlarına göre 4'er muhtemel rakibinin belli oldupu organizasyon. https://twitter.com/…rnik/status/542794465803796481
 • şampiyonlar liginden elenerek yoluna avrupa liginde devam edecek takımlarin da katilacagi kura cekimidir.

  bu takimlardan en iyi dördü;

  olympiakos, lizbon, bilbao, zenit

  diğer dörtlü;

  liverpool, roma, ajax, anderlecht
 • beşiktaş grubunu 1. de bitirse 2. de bitirse, uefa'nın sikimsonik kuralları gereği her iki torbada da iyi takımlarla eşleşebileceği kura çekimidir. iyi derken; ikinci olursak everton, inter, a. bilbao gibi takımları, birinci olursak da liverpool, roma, psv, ajax gibi takımları çekebiliriz.

  daha önce 11 aralık 2014 beşiktaş tottenham hotspur maçı başlığında da söylediğim gibi birinci olmak ile ikinci olmak arasındaki tek fark söz konusu maçtan alınacak puanlar ve uefa'nın galibiyet için verdiği primdir.

  ha yine aynı kurallar sebebiyle birinci de olsak, ikinci de olsak nispeten kötü takımları da çekebiliriz. ama öyle bir şey vaki değil beşiktaş'ın katıldığı kuralarda. bizdeki bu şansla qarabağ fk, st. ettienne'in önünde grubu ikinci bitirir ama gider salzburg ile eşleşir mesela.

  son olarak beşiktaş'ın kura şanssızlığı için; çölde su arasam ütü bulurum, voltranı oluştursam götü olurum.
 • besiktas acisindan herhangi bir kura cekimine gerek yoktur. tum takimlar toplansin, puan olarak ilk ucte kim varsa biri cikacaktir muhakkak. sen hala alisamadin mi yoksa..
 • beşiktaş'ımızın adet olduğu üzere dinamo kiev'i o da olmazsa geriye kalan takımlardan en zorunu seçeceği kura çekimidir.

  ben liverpool'u istiyorum şahsen.
 • beşiktaş'ın grubunu ikinci sırada bitirmesinin mi yoksa lider olarak bitirmesinin mi teoride daha mantıklı olduğunu sorgulatan kura çekimi. kura sistemi şöyle der;

  *eğer beşiktaş grup lideri olursa bir sonraki turda uefa avrupa ligi gruplarının ikincileri ve şampiyonlar ligi grup üçüncüleri arasından puanı az olan 4 takımla eşleşebilecek.

  *eğer beşiktaş grup ikincisi olursa bir sonraki turda uefa avrupa ligi gruplarının liderleri ve şampiyonlar ligi grup üçüncüleri arasından puanı fazla olan 4 takımla eşleşebilecek.

  dün gece itibariyle şampiyonlar ligi grupları tamamlandı ve torbalardaki takımların bir kısmı şu şekilde belli oldu..

  1.torba
  olympiakos
  zenit
  bilbao
  sporting
  salzburg
  dinamo moskova
  inter
  everton
  fiorentina

  2.torba
  liverpool
  anderlecht
  ajax
  roma
  celtic
  psv

  elbette final hedefi olan beşiktaş'ın her rakibe yaklaşımı aynı olacaktır ama şu anki görüntüde bence 1. torbada olmaktansa 2. torbada olup roma-liverpool-ajax-anderlecht'ten uzak durmak daha mantıklı geliyor. yine de herşey kura şansına bakıyor. kurayla ilgili diğer kilit temalar da kelin eli ve dinamo kiev faktörü. dilerim bu kuraya da 12 türbe gezip gider beşiktaş temsilcisi. şansın bol olsun beşiktaş'ım..