şükela:  tümü | bugün
  • 4.05 sinirina takilabilir. ona gore pozisyon almak lazim. 4.05i gecerse bir sonraki sinir 4.13.
    ytd 1.6 turbo
  • bu sefer çok sağlam geliyor yılanoğlu.

haydi rastgele...
  • çok fazla sıçrama beklememek lazım. faiz kararının ne kadar "isabetli ve aslında doğru" olduğunu göstermek amaçlı, ekonomi yönetimi ! elindeki tüm olanakları kullanarak pyasayı fönlayacaktır. neticede "reis" faiz arttırımı olmaz demiş ve işin doğrusunun faiz düşürmek olduğunu söylemiştir. bu söylemin doğru çıkması için piyasa kesinlikle fonlanacaktır.

zaten bugün ekonomi sayfalarında merkez bankasının kasasında "115 milyar" dolar para var şişirmesi yapılıyordu. ha o miktar brütmüş, aslında o kadar para yokmuş bahsedilmiyordu bile.

klasik bir son söz söyleyeyim, " allah sonumuzu hayreylesin"
  • spider güdülerimi göz önüne alarak bugün yine fakirleşeceğimizi hissediyorum.

dolar 2,80 iken ne güzeldi, euro 3,20 civarı geziyordu. avrupa'daydım. prag'da bir akşam yemeğine 20 euro ödemiştim, 64 lira çok da pahalı gelmemişti. şimdi ödesem 92 lira... üzer beni. milano'da marketten ortalama bir birayı 1,5 euro'ya alıyorduk, 4,8 lira idi. şimdi 8,5 lira... türkiye fiyatına geldi. üzülüyorum. 2018 yılına girerken avrupa seyahati planlayamıyorum. üzülüyorum lan!
  • dolarla iş yapan ve gelirinin büyük bir kısmını dolar üzerinden gelen gelirle elde eden biri olarak ülkedeki dolar kurunun bu ani değişimleri sık sık hesaplarımı şaşırtıyor. her hafta farklılık her hafta yeni bir kur. lünapark gibi memleket. muhteşem.