• edittt

evet ekşi sözlüğün gücüne bir kez daha şahit olmuş bulunmaktayım.
    bu kadar hızlı çözüleceğini zannetmiyordum. başlığı açalı daha yarım saatten biraz fazla olmuşken arandım ve çok uygun fiyatlı bir teklif sundular.

demek ki neymiş!
    ekşi sözlükten destek alacakmışız...

bu dolandırılmadan önceki son yardım entrysidir...

merhaba sayın suserler.

gsm için 12 ay taahhüt verdiğim redli 15 plus tarifesinin taahhütü bu ayın 31inde bitiyor.
    hattıma tanımlı bir cihaz kampanyam da var, düzenli ödeme yapan, ertelemeyen bilinçli bir kullanıcıyım.

taahhütümü yenilemem için 16 günüm var ve eğer yenilemezsem, 80 liralık faturam 125 tl olarak otomatik bir şekilde yenilenecekmiş.
    gelgelelim sözleşmem bitmesine rağmen bana sadece 3 seçenek sunuyorlar.
    74,80ve 125 liralık tarifelere geçebilirsiniz diyorlar fakat benim isteğim daha uygun fiyatlı bir paket almak.
    lafı dolandırıp dolandırıp alamayacağımı söylüyorlar.
    diyorum ki sözleşme bitti ve ben bu tarifeden daha ucuz bir tarifeye geçemem diye bir söz de vermedim .

fakat sistem şöyle yapıyor böyle yapıyor diyerek, bana pahalı abonelikleri kakalamaya çalışıyorlar. diretmeme rağmen kimse bu işi çözemedi.

vodafone müşteri hizmetleri esaslardan haberdar olmadığımı sanıyor fakat yanılıyorlar.
    "
    çünkü verdiğiniz taahhüt süresi içerisinde (benim taahhütüm 12 ay) eğer alt bir tarifeye geçmek isterseniz cayma bedeli ödemek zorundasınız. tamam bu haklı bir kural olabilir ancak daha sonra alt bir tarifeye geçmeniz için tüm yolları kapatıyorlar ve tarifenize otomatik yenileme yapılacağını söylüyorlar.

bunun yasal olduğunu düşünmüyorum!!!

müşteri hizmetleri bu konularda yardımcı olmuyor.
    aboneliğimi iptal etme gibi bir derdim yok. başka operatöre de geçme gibi bir niyetim yok.

12 aylık taahtüt verdiğim ve taahhüt süresini doldurduğum bir şeyde bana bunu yapmaları için gerekçeleri ne olabilir ve bu işi nasıl çözebiliriz?
    çok uzun zaman önce turkcell süperonline ile yaşadığım sorunu buradan hep beraber çözmüştük.
    ekşiden bu işi çözebileceğime eminim.

şu pandemi döneminde kullanmadığım bir hizmete o kadar para vermek istemiyorum.
  • ben her taahhüt döneminde yaşıyorum aynı sorunu, eskiden seçenekler daha fazlaydı şimdi üst tarifeye ile mevcut tarife arasında fark çok fazlalaştı. bu sene artık operatör değiştiriyorum dedim (hoşgeldin kampanyaları çok revaçtaydı o dönem ki blöf de değildi tarifeleri incelemeye başlamıştım) ne hikmetse sistemlerinde önceden gözükmeyen daha hesaplı bir tarife çıktı ve ona uyguladılar.
  • turkcell daha berbat. fikrim yok ama başlık yukarı çıksın da bizde öğrenelim diye yazıyorum.
  • çözülmüştür
hesabın var mı? giriş yap