şükela:  tümü | bugün
 • anladigim kadariyla örgüte dahil fakat orospu cocugu olma vasfina sahip olamami$ bir grup ile silahli kuvvetler araisndaki catisma.. niye derseniz; sehit sayisi 10'u gecinde direk orosbu cucuklari yapmi$ oluyo, gerekli e$ik a$ilamami$sa "dur lan bi küfür ediyimde vatani görevimi yerine getiriyim" diyen bile yok..

  (bkz: eglenceden vazgecmek icin gerekli sehit esigi)
 • terörün; "kahrolsun pkk", "teröre karşı mücadelemiz azim ve kararlılıkla sürecektir" sözleriyle sonlandırılamayacağını ne yazık ki bir kez daha gösteren, güneydoğu'da yaşanan, insanlıkla uzaktan yakından alakası olmayan iğrençliğin son perdesi. lafla peynir gemisi yurumez sözü ne kadar da güzel açıklıyor durumumuzu...
 • olay her ne kadar 15 ekim 2008 cukurca pkk catismasi olarak haber edilse de cukurca'da degil sirnak civarlarinda olmustur.
 • taraf tarafından henüz hakkında iddialar ortaya atılmadıgından ilker basbug ya da tsk aleyhine yazı yazmak icin pusuda bekleyenlerin ellerinde sadece kırıma ugrayan helikopter bulunan çatı$ma.

  ben yardım edeyim size.

  nasıl kırıma uğrar lan helikopter. (aa bu yapılmı$, ba$ka bulalım)
  nasıl tekler lan tüfek.
  nasıl patlamaz lan bomba.
  nasıl düşer lan bu uçak.
  nasıl bozulur lan bu hkbs.

  hep de kullanıldığı zaman çıkacağı tutuyor bu aksaklıkların, neden durduğu yerde olmuyor boyle arızalar hayret valla, bi açıklaması olmalı ama. bu kadar para veriyorum anakart falan yanıyor, noluyo lan dı$ güçler aloo.
 • anf'nin konu hakkında yapmış olduğu haber aşagıdadır. hpg, yani pkk'nin silahlı kuvvetleri daha ayrıntılı bir açıklama yapacakmış ilerleyen saatlerde.

  hpg: türk ordusu çukurca’da bozguna uğradı

  behdinan / hpg, hakkari’nin çukurca ilçesinde operasyon düzenlemek isteyen türk ordusunun ağır darbe alarak bozguna uğradığını bildirdi. gerillalar tarafından 1 helikopterin düşürüldüğü çatışmada çok sayıda askerin de öldürüldüğünü kaydedildi.

  hpg basın-irtibat merkezi (bim) bir açıklama yaparak, hakkari’nin çukurca ilçesinde dün gece başlayan çatışmalara ilişkin bilgi verdi. operasyon çıkan türk ordusunun ağır darbe alarak bozguna uğradığını bildiren hpg, çatışmalarda 1 helikopterin düşürüldüğünü çok sayıda askerin de öldürüldüğünü söyledi.

  açıklamada, ‘’hpg güçlerimize yönelik olarak operasyonlar geliştirmek isteyen türk ordusu hakkari’nin çukurca ilçesinde ağır darbe alarak bozguna uğratılmıştır. 1 helikopterin düşürüldüğü ve çok sayıda askerin öldürüldüğü eylem hakkında ayrıntılı bilgiler en kısa zamanda kamuoyuna açıklanacaktır’’ denildi.

  anf news agency

  http://anonymouse.org/…cukurcada-bozguna-ugradi.anf
 • bu kırıma uğrayan helikopterlerin hiç birini pkk düşürmemiştir. tamam hepsi çatışma sırasında düşmüştür ama teknik arızadan.

  hâşâ şimdi burdan biri çıkıp da
  -çatışma sırasında kırma uğramışsa belki pkk liler düşürmüştür
  deme gafletinde bulunursa bölücü terör örgütü eylemlerini başarılı gibi gösterenler grubuna dahil olup genelkurmay başkanınca çok sıkı fırça yiyebileceğini de hesaba katmalıdır.

  hatta ve hatta biri çıkıp,
  " asıl zaafiyet helikopterlerimizin düşürülmesi değil, kendi kamuoyumuzdan gerçekleri saklamaktır"
  derse,işte o devlet düşmanıdır, cia ajanıdır, abd destekli konuşmaktadır.
 • milliyet internet sitesinin "düşen helikopterde tugay komutanı vardı" cümlesini öne çıkartarak duyurduğu çatışma. tsk'nın aktütün saldırısından haberdar olması iddiasından sonra halk arasında tekrar filizlenmeye başlayan "neden hep gariban çocukları ölüyor" sorusunun hemen ardından bir tugay komutanı, yani bir general hafif bir şekilde yaralanıyor. bu tarz soruların gündeme gelmemesi için çabalayan ana akım medya hakettiğini alıyor olmalı muhakkak. sürekli canlar gidiyor, gencecik hayatlar kararıyor, düzenli ölüyoruz, zayiata sayılıyoruz, ama bak generaller de yaralanabiliyor.
 • pkk tarafindan yapılan açıklama;

  "hakkari’nin çukurca ilçesinde dün meydana gelen çatışmada 31 asker öldürülürken, 30 dan fazla da askerin yaralandığını açıkladı. skorsky tibi bir helikopterinde düşürüldüğü çatışmada pkk tarafından çok sayıda silaha da el konulduğu bildirildi. çatışmada 1 pkk yaşamını yitirdi."

  (bkz: firatnews)