şükela:  tümü | bugün
 • ilk yarısı 48-32 beşiktaş'ın üstünlüğüyle biten basketbol maçı.
 • beşiktaş sj'nin agresif savunması ve tempolu hücumuyla oldukça rahat götürdüğü stbsl maçı .

  özellikle earl clark'ın lakers günlerinden bir pasaj sunmasıyla da dikkat çekici bir maç oluyor . geçen hafta 20 sayı bulmuştu bu maçta ilk yarıda 16 sayısı var . şut ritmini bulunca koptu gidiyor . roll ve thompson gibi birden fazla ve gerçekten vasat üstü oyun yönlendirici varken top paylaşımının bu kadar kaliteli olması ve hücumun akması şaşırtıcı değil . tek problem strawberry'nin akıllara ziyan şut performansı şu anda .

  işin savunma yönünde ise üst düzey agresiflik var. muratbey uşak boyalı alan yüzü göremiyor kolay kolay . çoğunlukla dış atışa kalıyorlar . berbat bir yüzdeyle attıkları için de farkı çift hanelerden aşşağı düşürmekte oldukça zorlanıyorlar . ilk hafta fb karşısındaki agresiflikleri ve hücum ribauntlarından eser yok .

  büyük ihtimalle bjk rahat kazanarak sezona iyi bir giriş yapmış ve beklentileri yükseltmiş olacak .

  edit : maç skoru 87 - 65

  edit 2 : sezon başında beşiktaş'ın zayıf halkası olarak görünen vlademir stimac'ın performansı da dikkat çekisi 16 sayı 15 ribaundu var . özellikle hücum ribauntlarında temponun devamlılığı ve boş dönmemiz açısından oldukça önemli katkı verdi . 2 aylık sözleşmesi muhtemelen uzatılır böyle devam ederse.
 • vladimir stimac'ın 19 sayı 15 ribaund ile daba daba duu yaptığı maç.
 • stimac bey ne yapıyorsunuz dediğim maç. iyi bir rotasyon oyuncusu performansı bekliyordum kendisinden ama bu gidişle çok daha fazlasını göreceğiz.