şükela:  tümü | bugün
  • numara şu: 0850 088 85 93

arkadaşımın ağzından direk aktarıyorum.
    bi facebook grubunda iş ilanı vermişlerdi 1saatte ne bok olduklarını anlayıp uzaklaştım ordan.avukat vb. bu dolandırıcılarla uğraşabilecek birileri varsa uğraşsın lütfen.paraya muhtaç insanları çalıştırıyorlar o sövdüğünüz insanlar bi nevi köle orda.adresi yazıyorum ismet kaptan mahallesi/gazi bulvarı no:110 saraçoğlu işhanı /konak/izmir 3.ve 6.katlarda çalışıyorlar.buraya adresi yazdım umarım bişeyler yapılır.gözlemlediğim kadarıyla hedef kitlesi zaten fakir/yoksul/cahil insanlar.izmir/ankara/istanbul kesinlikle aramayacaksınız diyorlar zaten en başta.

yukarıda yazdıklarım arkadaşımın 2 sitede bu numarayla alakalı yaptıkları yorum.

ne yaptıklarına gelirsek;fakir,cahil insanların numaralarını kaldıkları otellerden,kimlik bilgilerini verdikleri herhangi biyerden satın alıp arıyorlar.aranan kişiye okumamı istenen metni aynen paylaşıyorum.

-alo ......... ile mi görüşüyorum?
    -sizleri vizyon/maksimum danışmanlık hizmetlerinden arıyorum ben ......(fake isim)
    -görüşmelerimiz kalite standartları gereği kayıt altına alınmakta.
    -15/10/2015 tarihinde bireysel onayınızla başlamış olan araç/konut/sağlık/medikal servislerinden dolayı arıyorum(tarih yaklaşık 1 yıl öncesine denk getiriliyor tamamen aramayı gerçekleştiren kişiye ait sallama bi tarih)
    -hizmetlerinizin ilk yılı dolmuş.ne yapmamızı istersiniz?
    -ben böyle bir hizmete onay verdiğimi hatırlamıyorum derse ses kaydınız var isterseniz savcılıktan 1 ay içinde dinleyebiliyosunuz bilgisi verilir ama aranan kişiye verilen süre maksimum 1 gündür.
    -iptal etmek isterse(tabiki genelde iptal etmek istiyor aranan şahıs) önce adresi aranan kişiye iletilip tehditvari bir hava oluşturulur,daha sonra cayma bedeli olacağı bilgisi verilir.ayrıca devam etmek isterse 350 tl den devam edebileceği bilgisi verilir.cayma bedeli olarak 350-1000 tl arası bir rakam söylenir ve bu bedeli ptt aracılığıyla yatırması istenir,aksi taktirde adresi tekrar söylenip bu adrese borç tebligatı göndereceği bilgisi verilir ve bu borç 1800 tl ve üzeri olur.gerisi arayan kişinin ikna kabiliyetine ve aranan kişinin ne kadar cahil olduğuyla ilgilidir.