şükela:  tümü | bugün
 • somali'nin başkenti mogadişu da bir otelin önünde bomba yüklü bir kamyonet ile yapılan terör saldırısı. şu an ölü sayısı 185!
  saldırı sonrası cumhurbaşkanlığı sözcüsü ibrahim kalın'ın açıklaması;twitter link
  haber link

  buradan hep birlikte bir duaya amin diyelim;
  allah'ım sen islama ve müslümanlara yardım et.
  ya rab islama yönelik bu saldıraları yapanları ve planlayanları kahhar ismi hürmetine kahruperişan et.
  hilafetin kaldırıldığı bu topraklardan tekrar hilafetin doğmasını, islamın tüm dünyaya hakim olmasını nasip eyle ya rab. amin!
 • olmasın öyle bir şey lütfen olmasın
 • islam'ın huzur getireceğini iddaa edenlerin eserleri.
  yazık 189 kişi uçup gitti bir hiç uğruna.
 • gerçek islam bu değil. islam ile terör yan yana gelemez, o yüzden el-şebab islami terörist değildir, bir takım öfkeli çoucklardır ve öfkelerine yenik düşmüşlerdir.
 • amına koduğumun salağı ilk entryde bir de hilafet gelsin diyor. ulan amına koyduğumun salağı hilafet zaten var siktir git bağdadinin taşaklarını yala tutan mı var? boko haram ve ışid senin gibi zihniyetler yüzünden doğdu ve her yerde bomba patlatıyor zaten.

  üzücü olaydır ama kader değildir. islam dünyası iyileşmek istiyorsa halifeliği değil bilimi getirmelidir. islam dünyası dünyaya bir kere hakim oldu orada da dünyanın en büyük bilim adamları islam devletindeydi. sen bilimi kötüler, eğitimin amına koyarsan böyle acılar yaşanıyor işte.
 • 1500 yıldır dua ediyorsunuz. kendinizi kandırmak için edin yine lafım yok ama dua etmekle insanların ölümlerine çare bu-la-mı-yor-su-nuz! anlayın artık amk.

  islam coğrafyası kan ağlıyor lan! görmüyor musunuz? hala hilafet diyor amip! hilafet bu ülkeye gelemeyecek, biz o belayı 90 yıl önce bu topraklardan kovduk. geri getirmeye hiçbirinizin gücü yetmez. boşuna götünüzü yırtmayın.

  72 huriye sahip olacağını sanan bir şuursuzun saldırısıdır. olan yine masum insanlara oldu, yazık.

  edit: eklemeyi unutmuşum, tabii ki gerçek islam bu değil.
 • bana sahte islam can almaya devam ediyor serzenişini hatırlatan üzücü olay...

  her ne kadar "birlikte duaya amin" demek işe yararlık bakımından, birbirine, en az (ve kesinlikle o kadar) "tek başına amin" demekle eşit olsa da yaşanan bu elim olay ile ilgili bir dua edilecekse, islam'ın tarihsel arkaplanına daha uygun bir dua seçilmeli diye düşünüyorum.

  allah'ım! sen islam'ı ve müslümanları (en başta yine müslümanlardan olmak üzere) koru!
  ölümünden sonra peygamberin naaşını, düştükleri iktidar mücadelesi nedeniyle unutan müslümanlar yüzünden 3-4 gün yerde kalmaktan korumadığın gibi...
  kerbela'da katledilen peygamber soyunu, katleden müslümanlardan korumadığın gibi...
  bir keresinde ebabil kuşlarını gönderip yıkılmasını engellediğin kabe'yi daha sonra birkaç kez yıkılmaktan, su basmasından, katliam yapılmasından, inşaat kazalarından ve sonunda içersinde bir tür ingiliz big-ben saat kulesi replikası olan bir ticarethaneye dönüşmesinden korumadığın gibi...
  asla bozulmayacak islamın aynen bozulmuş hıristiyanlık gibi mehzeplere, cemaatlere, tarikatlara bölünmesinden korumadığın gibi...
  asla bozulmayacak kuran-ı kerim'in daha kitaplaştırma safhasında, incil'in başına gelenlere rahmet(!) okutacak maceralar atlatmaktan korumadığın gibi...
  ve son olarak hilafetin kaldırılmasına karşı korumadığın bu toprakları..... he sahi ya! niye korumadın?
 • dünyanın pek de umurunda olmayan patlamadır.

  şimdi diyecekler "çünkü onlar müslümannnnn" hayır anlayışı zayıf zombi kardeşim, müslüman oldukları için değil, o ülkede insan hayatı değersiz olduğu için dünyanın geri kalanı umursamıyor.

  somali'de 3 milyon insan açlıktan ölmek üzere, belki bu patlamadan daha fazla sayıda çocuk hergün ölüyor. bunlar için hiç tasalandın mı? kesinlikle hayır. ama patlama olunca ilgi çekiyor, adeta havai fişek gösterisi gibi. o an için ilgileniyorsun, sonra ışık hızıyla unutuyorsun. sen de unutuyorsun seni yönetenler de, seni yönetenleri yönetenler de..
 • saldırıyı yapanlar da tüm dünyaya islamın hakim olması içim yapmadıysa , bende birşey bilmiyorum.

  ayrıca senin bildiklerinin de taa amına koyayım. torba yasa gibi dua ediyor yavşak. amin desen arkadan giydirecek.

  ölenlerin yüzü suyu hürmetine müslümanlarına akıl fikir ihsan eyle allahım.

  tanım: alçakça terörist saldırı