şükela:  tümü | bugün
  • rahip brunson'un serbest bırakılması sonucu cuma günü düşmesi beklenen ama kapanış saatine denk gelmesi sebebiyle düşmesi/çıkması bugüne ertelenen kurdur.

edit:
    dolar kur 3.05 : brunson, 7 ekim 2016’da ‘milli güvenlik aleyhine tehdit’ iddiasıyla eşi norine lyn brunson ile birlikte gözaltına alınarak, sınırdışı edilmek üzere göç idaresi’ne gönderilmişti. (10 ekim 2016 dolar kur 3.06)

dolar kur 3.45 : diriliş kilesi'sinin papazı olan andrew craig brunson 9 aralık 2016'da fetö üyesi olduğu iddiasıyla tutuklanmıştı. (12 aralık 2016 dolar kur 3.52)

dolar kur 4.85 : 25 temmuz 2018 - terör örgütleri fetö ve pkk adına suç işlediği, casusluk yaptığı iddiasıyla hakkında 35 yıl hapis cezası istenen abd'li din adamı brunson'un tutukluğu, "sağlık sorunları" dikkate alınarak ev hapsine çevrildi. brunson saat 17.25 sıralarında cezaevinden çıktı. (26 temmuz 2018 dolar kur 4.81)

dolar kur 7.20 (serbest piyasa) : 12 ağustos 2018 dolar kurunun en fazla olduğu gün

dolar kur 5.90 : 12 ekim 2018 izmir 2. ağır ceza mahkemesi'nde görülen ve 2 yıldır tutuklu bulunan rahip brunson için mahkeme, 3 yıl 1 ay hapis cezası verdi. brunson'un aldığı 3 yıl hapis cezası, ceza yattığı 2 yıllık hapis cezasına sayıldı. rahibin ev hapsi ve yurt dışı yasağı kaldırıldı. (15 ekim 2018 dolar kur 5.79 )
  • 26 temmuz 2018 (bkz: #79595129)

yatırım tavsiyesi falan değildir, öngörüdür.

zira 1 aydan beri günlük faizlerle oynayıp dövizin kafasına vuruyorlar, bunu es geçmeyin.
  • piyasalar açılacak...

ilk tepki panik satışı ve 5-10 kuruşluk düşüş olacak...

ikinci tepki durağanlık ve paralel seyir olacak...

üçüncü tepki ise taşlar ve sopalarla yapılacaktır!
  • trump 2 tane tweet attı bakalım nasıl oynamalar olacak. şuan kimsenin öngöremediği kur çıkış olur ise ciddi olur diye düşünüyorum.
  • ciddi bir düşüş olacağını tahmin ediyorum.5.60'ı görebilir.yatırım tavsiyesi değildir.
  • trump’ın bombastik açıklamaları nedeniyle aşağı yönlü olacak kurdur.
  • halkımız bu alım fırsatını kaçırmaz. ben bu yaşıma kadar cok terse yatan gördüm sizde onlardan olmayin, 5.60 mış yok 5.30 muş, 6 tl üstü olmasi benim için süpriz olmaz.

cuma günü tr de piyasalar kapanmadan 5.97 leri zorluyordu ona göre pozisyon alin.
  • 3 liraya inecekmis. ytd.

tey allam.
  • keşke ekonomik sorunlarımız brunson'ın gönderilmesi veya sarı kafanın olumlu açıklamalarıyla çözülecek kadar yüzeysel olsaydı.
    (bkz: 2018 ekonomik krizi)
  • hafta boyunca sürecek olan düşüşün başlangıç günüdür. alım fırsatıdır bence. yine de yakın zamanda 6'lı rakamları görür çünkü 6-6,40 arasında çok dolaştı. seçime kadar oralarda takılır. seçimden sonra da tekrardan 7'ye yaklaşmak isteyecektir.

not: ytd