şükela:  tümü | bugün
  • sigirin biri de orada olanlarin erkekligini sorgulamis. ulan gerizekali adamin elinde silah var iki kisiyi gozunu kirpmadan oldurmus sonra da kendini olduruyor zaten. yanina yaklasan adami da oldurmez mi saniyorsun. yardim etmeyi herkes ister olay 1 dk icinde olup bitiyor o isler boyle annenin getirdigi keki yerken entry girmekle olmuyor.
  • nasıl müdahale edilecek sayın amına koduğum, orospu çocuğu adamın gözü kara. kendini bile öldürmeye gelmiş şerefsiz oraya. nasıl müdahale edilecek bir gösterin hele ya ? lan bıçak değil, sopa değil. bildiğin silah. yarrak kafalılara bak ya.

şu işe de bir çözüm bulmayan devletin ben taaa.
  • vatandaşa neden müdahale etmiyorsun diye kızanlar olmuş. orada iki kişi var ve silahsızlar. nasıl bir kişiyi yaralayan, diğerini öldüren ve en önemlisi kendi beynini duraksamadan dağıtan bir orospu çocuğu çomara müdahale etsinler. klavye başından yazan delikanlılar acaba hiç böyle bir durumla karşı karşıya kaldı mı. ülkenin polisi bile belinde silah müdahale etmekten aciz, ancak öğrenci kabadayılığı yapıyor.
    cep telefonu ile çekim yapmayı eleştirmenin de bir anlamı yok. orada ne olacağını bilemiyorsunuz. zira adamın bırakıp ya da zarar verip kaçması ihtimalinde en önemli kanıt o kayıt olacak.
    olayın silahsızlanmayla da bir ilgisi yok. bu yalnızca cinayet aletini değiştirirdi maalesef.
    tanım: bir orospu çocuğu çomarın anitsayac'a bir kadının ismini daha eklemesi hadisesidir. bu ülkede olay bu kadar da basittir.
  • allah'ım bıktım artık bu izleyip izleyip link'i kaldır(t)an şeref haysiyet yoksunlarından.

ağız dolusu söveceğim ama lanetleniyoruz sonra yönetim tarafından. ne kadar leş bir sözlük olsa da üyeliği kaybetmeye değmiyor bu link kaldırtıcı şeref yoksunları için.

aklı fikri yerinde olan arkadaşlardan bu tarz link'leri inadına paylaşarak bu şeref haysiyet yoksunu, yarım akıllı, duyar kasıcıların karşısında dik durmalarını rica ediyorum.

not: yardımsever arkadaşlar sağolsunlar hemen hızır gibi yetiştirdiler linki. buyrun siz de izleyin. duyarcı şere yoksunlarına karşı bir kez daha zafer kazandık hep birlikte. teşekkürler.

https://streamable.com/gopjy
  • "orada erkeğim diye dolaşanlar da çocuklarına üvey baba bulsunlar" diyen gerizekalı. adamın elinde silah var silah. sen orda olsan ilk önce kendin kaçarsın. herifin gözü dönmüş amk.
  • kadının biri arıza, sakallı ve dar pantolonlu bir tipten hoşlanmış, sevgili olmuş. kim bilir kaçıncı şiddetli kavgalarını ettiler. muhtemelen bir çok kez dayakta yemiştir.

ben oradan geçerken kadının barzo ama kadına göre heyecan dolu sevgilisinin pompalı tüfekle yaptığı katliama müdahale etmediğim için erkekliğim sorgulanacak.

bana ne. üzerine basa basa söylüyorum bana ne. başkasının yaptığı kötü seçimlerin sonuçlarına katlanmak, müdahale etmek benim görevim mi? hayatımda hiçbir canlıya şiddet uygulamamış, kendi izole dünyasında keyifle yaşayan biriyim. nüfusun milyon milyon çoğaldığı, her geçen gün geri zekalı insan sayısının katlanarak arttığı bir dünyada böyle olaylar benim için hiçbir şey ifade etmiyor. bir de kalkıp müdahale edeceğim. kim için? arıza tiplerden hoşlanan tanımadığım bir kadın için.
  • (bkz: yazık)

acaba bu durumda müdahale edebilir miydim diye sordum kendime. cevabım o göt bende yok.

ama telefonla da çekmezdim.
  • çeken kişinin soğukkanlı olduğu falan yok. kadına şiddeti görünce kaydetmeye başlamış sonra işin rengi değişti silah dahil oldu olaya bu sırada kaydı durdurmanın bir manası yok. zaten gördüğüm kadarıyla siper alarak çekime devam ediyor. hemen çeken kişiye saldırmak da moda oldu. çeksinler arkadaşlar bu iyi bir şey, kötü bir şey değil.

edit: bir şey ayrı yazılıyormuş düzeltmesi.

edit: kayıdı değilmiş kaydıymış düzeltmesi

edit: saldırmak da olacakmış düzeltmesi

türkçeyi öğreniyorum ders 3

edit: saldırmak 'da' değilmiş, birleşik olarak saldırmaktaymış. saldırmak da diyen arkadaşı da geri zekalı olmakla suçladı. kendisine iletiyorum buradan ben söylemedim.

edit: geri zekalı ayrı yazılırmış düzeltmesi

edit: yığınla mesaj alıyorum. düzeltmelere itiraz edenler var ortalık karıştı.

edit: biri çok ciddi şekilde "saldırmak da değil" diyen kişiyi kafasına takmış bulsa dövecek dikkat etsin yalnız gezmezin bu aralar o kadar ağır konuştu yani. saldırmak da doğrusuymuş öyle yaptım düzeltmesi
  • internet üzerinden 300 tl'ye pompalı tüfek satılan ülkede gerçekleşmiştir.
  • neden müdahale etsin ki dediğim görüntüdür. insanlar sokakta mı buldu canını amk? ayrıca bu tarz olayların görüntülenmesi kamuoyunda büyük yankı uyandırarak dava sürecini hızlandırıyor.