• reddettiğin şeyin parasını neden ödüyorsun?
    pişmemiş ise yenisini isteyeceksin, doğru düzgün pişirmelerini isteyeceksin, ondan sonra parasını ödeyip gideceksin. biz mi öğreteceğiz bunları?
    rezalet falan değildir.
  • parasını verdin mi? verdin. o zaman hakkını burada arama. git parayı ver sonra gel burda bize abi şöyle yaptılar böyle yaptılar. oğlum ne ezik adamlarsınız lan. arayın hakkınızı be.
  • kendi başlığını hak etmeyen bir hoşnutsuzluk. sipariş ettiğin ve önüne getirilen ürünün parasını ödememe gibi bir lüksün yok. firma, müşteri memnuniyetini düşünerek bu ücretten feragat edebilir mi? edebilir. bunu müşteri olarak beklemeye hakkın var mı? yok.

tavuk dünyası başlığı altında yaşanan bu tatsızlıktan bahsetmek yerine kısacık olay için başlık açmak biraz yüzsüzlük. sözlüğün genelinde bu eğilim iyice arttı. örneğin köfte başlığına gidip "ben köfteyi şu şu sebeplerden sevmiyorum." diye entry girmek yerine köftenin aslında güzel bir yiyecek olmaması diye apayrı başlık açıp ilk entry olarak da "su götürmez bir gerçek." tarzı sikko bir tanım giriyor insanlar. emek harcayıp düzgün bir entry girenler hadi neyse ama böyle başlık çöplüğü oluşuyor.
  • taşa takılıp düşseniz rezalet diye başlık açaçaksınız.

az ötede zırlayın.
  • rezaletle uzaktan yakından alakası olmayan olaydır. sırf ekşi’de rezalet başlığı açıp ilgi çekecek bir konu yakaladığını düşündüğün için restaurantın yeni yemek getirme teklifini dahi reddetmişsin, sonra gelip burada ağlıyorsun. oyle olmuyor o işler maalesef, geçiniz. rezalet puanım 2. arada olur öyle hatalar, en en en iyi restauranta bile gitsen olur, sonra sen şikayetini iletirsin, onlar yenisini getirirler, hatta bazıları o yemeğin de parasını almaz ama alsalar da onlara kalmış bu durum, efendice yemeğini yer, sohbetini eder, içeceğini içer ve kalkar gidersin. eğer pişmemiş yemek için ya da içinden kıl, tüy çıkan yemek için sana artistlik taslarlarsa durum değişir anca. millete adap, usül öğretmek cidden gücüme gidiyor ama durum bu maalesef.
  • (bkz: rezalet)

az önce tavuk dünyası’nın önünden geçtim. şansa yaşıyoruz vallahi.

güzel kardeşim madem ürün kötü neden yenisini istemedin? hadi istemedin neden hesabı ödedin? hakkını aramayıp şimdi burda yazman marka karalamaya girer. yalnızca bir şubenin hatta bir elemanın işgüzarlığı olabilir.

tavuk dünyası’nın bir sürü şubesinde menüsündeki hemen her şeyi tatmış biri olarak hiç böyle bir sorun yaşamadım. akılalmaz lezzet değildi belki ama kötü de değildi. böyle bir sorun yaşasaydım ordaki herkesi tavukların dünyasına gönderirdim. sözlüğe gerek kalmazdı. güzel çiftsiniz belli ki. iyi insanlarsınız. akşamınızı boş yere mahvedip canınızı sıkmışsınız.
  • tavuk dünyası capitol avm şubesinde yemeğimin içinden hamam böceği çıktığından beri adımımı atmıyorum. salatadan sinek böcek vs çıksa anlarım ama bildiğin tavuk tanelerinin arasından kocaman hamam böceği çıktı. hesabı ödemeden kalkmıştık. o an sinir ve mide bulantısıyla ne fotoğraf çektik ne de başlık açtık.
  • hala böyle yerlerde tavuk yiyebiliyor musunuz gerçekten yahu, gerçekten asıl rezalet bu.
  • ben de en son eski sevgilimle gidip aynı menüyü sipariş etmiştim hem de kadiköyde...
    resmen şansa yaşıyoruz.
hesabın var mı? giriş yap