şükela:  tümü | bugün
  • az önce ajanslara son dakika haberi olarak düşen olay.

saldırının doğubeyazıt ilçesinde gerçekleştiği ve 7 korucunun şehit olduğu, 5 askerin yaralandığı gelen ilk haberler.
  • 7 korucunun ölüp 5 askerin yaralandığı ilginç ve üzücü olaydır.

edit: tam bu sırada maç başlıklarında tartışmalar hızla devam ediyor. tabi hayat normal akışında sürmeli.
  • 4 gün önce öcalan'a imralı'da ailesiyle açık görüşme izni veriliyor, ama saldırıda hayatını kaybedenler bir daha ailelerinden kimseyi göremeyecek. sizin ben adaletinize sokayım!
  • 7 şehit haberinin sadece alt yazıyla verildiği saldırı.
    öyle de alıştık.

sevenlerine allah sabır versin.
  • şiddetle kınanacak olan saldırı
  • gerçekten artık içim daralıyor yeter! insanlar bu coğrafyada doğdu diye bu acıları çekmek zorunda değil!millet teknolojik devrimler yaratırken biz bu vatan evlatlarını kahpelerin pusularına kurban veriyoruz.ne desek boş bizler ismini,hatırasını unuturuz ama gidenlerin arkasından ancak aileleri unutamaz o acıyı.yine öyle olacak her terör saldırısı gibi 2 güne unutacağız ama o şehidin arkasında bıraktığı acılı anneler,acılı eşler ve çocuklar unutmayacak.

ve ben kesinlikle artık profesyonel ordu taraftarıyım.bu şerefsizlerle mücadelede profesyonel bir ordu kurulmalı ve öyle girişilmeli terörle mücadeleye.
  • pkk'nın doğu anadolu'nun kuzeyinde de büyük çağlı eylemler gerçekleştiribilecek güce eriştiğini gösteren eylemdir.
    maalesef son çırpınışları diyemiyoruz, şu an kayseri'nin doğusunda hiç bir yer güvenli değil. batısı güvenli mi orası da ayrı konu.
    yazık, gerçekten yazık.
  • ölenlere üzülmenin milliyetçilik, pkk yı lanetlemenin ise faşistlik/ırkçılık olarak sayıldığı tuhaf bir türkiye döneminde gerçekleşmiştir. daha da kahredici olan yurdum insanının sessizliğidir.
  • ilk defa bir saldırıda bu kadar çok korucunun şehit olduğunu gördüm. şu ana kadar hiç bir haber kanalında alt yazıyla verilmekten başka ilgi görmedi.
    bu saldırıda da görüldüğü üzere pkk giderek kuzeye doğru açılıyor.
  • (bkz: artık yeter diye çığlık atma isteği)

korucu nedir bilir misiniz? korucu büyük şehre gitmeyip ata topraklarda kalan köylünün ailesini, akrabasını, köyünün can güvenliğini sağlamak için canını dişine takıp dağlarda nöbet tutan insandır.
    korucu babadır.
    korucu annedir.
    korucu evlattır.
    korucu kalleş köpeklerden atadan kalma topraklarla beraber tüm yurdu koruyan yurdum köylüsüdür.

ölen güvenlik görevlilerine üzüldüğümüz için bize faşist diyen ama aslında kürt ırkçısı birer pislik olan leş kargalarına da kötü bir haberim var, bu korucular çoğunlukla "kürt'tür". sizler hakkını aradığınızı iddia ettiğiniz bir halkın gözünde adi ve aşağılık bir katilsiniz. o ideolojinizin akıttığı kan gölünde boğulmanız dileklerimle.

tanım: eski öğrencilerimden birinin korucu babasının şehit düştüğü alçak saldırı.