şükela:  tümü | bugün
  • 24 ağustos cuma günü ailemle birlikte bayram tatilinden dönüyordum. balıkesir’den çanakkale’ye giderken sahil yolunun yoğun olduğunu bir arkadaşımdan öğrendim. bu yüzden balya-yenice-çan yoluna saptım. sapmaz olaydım, ne berbat bir yolmuş. çan’da yemek molası verdik, ardından çanakkale istikametine doğru yola çıktık. yol bölünmemiş yoldu. karşı taraftan gelen arabalara rahatsızlık vermemek için kısa ışıkla gidiyordum ki aniden yola iki domuz fırladı, duramadım birine çarptım. saat 21.30 civarıydı. arabadan indim, baktım hayvan kaçmış. honda civic marka aracımın kaputu haliyle çöktü. karanlık olduğu için ve domuzlardan dolayı korktum, arabaya atlayıp çanakkale’ye vardım. aracın fotoğraflarını çektim aracın görüntüsü aracı sigorta şirketine durumu bildirdim.

ertesi günü, sanayi sitesine giderek aracımı bir kaportacıya bıraktım. 27 ağustos’ta eksper gelmiş, 5 bin küsur masraf olduğunu raporlamış; ama kazadan şüphe duymuş. sonra araştırmacı (bunu ilk defa duyuyorum) atadılar. bursa’dan geldi. dedektiflik edasıyla benim yazılı ifademi aldı. o gün eve geldiğimde çektiğim fotoların çekildiği tarihe baktı, o gün telefonla aradığım kişilerin listesinin çıktısını aldı. hatta yemek yediğimiz yerden kredi kartıyla yapmış olduğum ödemenin dekontunu istedi, eşimin ehliyetinin fotokopisi vs. jandarmayı neden aramadığımı, olay yeri fotoğrafı neden çekmediğimi sordu. bu araştırmacıyla birlikte tamirciye gittik, araca baktı, neden tamponda hasar yok, domuz bu, zıplayamaz dedi. sinirle öyleyse ben hayal gördüm dedim. bu eleman, raporuna sürücünün ifadeleri çelişkili demiş, kaza ile beyan uyumsuz vs. aksigorta’ya dosyayı reddedin gibi bir sonucu raporlamış. bu arada aracı şirket merkezi aramış, hasarın ödenmesi için müdürlükle konuşmuş.

nihayet dün sabah dosyanın reddedildiğini öğrendim. bunu öğrenince masrafları cepten karşılamayı göze alıp kaportacıya tamiri başlatın dedim. cuma günü akşama doğru dosyayı tekrar incelemeye almışlar ama şu an itibariyle hala sonuç yok. kaput siparişi verildi bile.

bu durumda kasko yaptırmanın hiçbir manası kalmadı, muhtemel red durumunda dava açacağım. üstelik bana üçkağıtçı muamelesi yapıldı. hukukçu arkadaşlardan yardım istiyorum.

edit: hasarı üstlendiler.
  • bujnuun bir benzeri de benim başıma gekdi mapfre sigorta. ayni yavsak bir polis eskisi dedektifcilik oynadı felan.bana arkadan vuran eleman cok buyuk bir abd şirketinde müdür du ona da böyle yalancı felan imalarinda bulunmus bu yavsak.nryse baktim bunlar ödemiyor gittim ekspere ve bu işten onu da sorumlu tutacağım ve dava edeceğim dedim.ispanya daki genel müdürlüğüne bir mail attim tehditvari neyse bunalr 1 hafta icinde ödedi tamir masraflarımı. ama bu aksigorta ne yapt bi fikrim yok