şükela:  tümü | bugün
  • edit4: fatality time. beyler milletin aç olması açıkta olması sizce benlik bi durum mu? ben devlet miyim amk?

(bkz: #81331401) bedelli askerlik başlığında girmiş olduğum entry’nin destek almış olmasıyla, böyle bi konuyu siz değerli suserlerin önüne sermek istedim.

28 yaşında çalışan bi bireyim, toparlarım diye düşünürken ekonomim her geçen gün daha kötüye gitmeye başladı. bu hızla giderse 3 kasım tarihine kadar eksi bakiyeyi görmüş bile olabilirim. eğer bu bedelli askerlik sürecini kaçırırsam “ en büyük asker bizim asker” nidalarıyla kışlaya doğru yola çıkmam kaçınılmaz.

bedelli askerlik karşıtı olanlar şöyle bi dursun zira burası 51.bölge onların alanı değil.

hepimiz bu zorlu sürecin nasıl geçtiğini biliyoruz, asker kaçağı olmak gece uykusuz kalmalara vesile oluyor, her an polis tarafından çevrilme korkusu. halbuki durum çok basit; şu an ham kaynağım 4bin lira, bedelliye gerek duyduğum para ise 11bin lira. kişi başı sevgili yazarların cebinden ne koparsa ona razıyım. yollayacak olduğunuz paranın yarısını ise benim ile aynı durumda arayışta olan early morning rain isimli suser arkadaşa transfer edilecektir.

edit: az çok demeyelim boş geçmeyelim camimize bi yardım. arkadaşlar 5-10 lira sizi zengin yapmaz bize bedelli yaptırır.

edit2: ne kadar meraklısınız acıklı hikaye duyup cüzdan boşaltmaya? sizde istiyorsunuz ki illa duygu sömürüsü yapalım azcık ağlayıp sızlanalım. resmiyette düzgün bi şekilde yardım talebinde bulunuldu.

edit3: (bkz: #81339392) bu entry sanırım her şeyi anlatıyor.
  • (bkz: allah versin)
  • istersen amerika'ya da yollayalım sonrasında.
  • vay arkadaş ne günlere kaldık.
    adam bedelli için yardım topluyor. memlekette bu kadar aç insan varken, okumak isteyen öğrenci veya sokak hayvanları varken niye sana yardım edeyim?

şimdi acıtasyon yapacak "yok işi gücü bırakamam yok ailevi durumlar el vermiyor" falan filan.
  • bende herhalde önemli birşey diyecek diye ciddi ciddi okuyordum.

(bkz: bu kim amk)
  • ayranı yok içmeye taht-ı revanla gider sıçmaya .
    o atar yaptığın bedelli askerşik karşıtı adamların çoğu bedelli parasını yatırmıştır bile. sen dilenmeye devam et yiğit.
  • kartona kolsuz yazıp boynuna tak, ışıklarda bekle, belki toplarsın. paran yoksa bedelli askerlik neyine ya. millet ay sonunu getiremiyor, para istediği sebebe bak.

çıkar dışarıya 100 lira verir bir garibana mont alır, karnını doyururum, en azından yüzünde tebessüm olur.
  • askere gidersen daha fazla harcıyorsun bi de böyle düşün.hesaplayan adamlar gelsin hesaplasın basitçe
    12*asgari ücret 19200 yapıyor. orada harcayacakların hariç.
    (bkz: bi siktirgit amk)

(bkz: hesaplayan adamlar)
  • (bkz: yüzsüzlük)

millet yemeğe ekmek bulamayıp dilenir, paşam askerlik yapmamak için dileniyor.
  • allahtan iste o versin