şükela:  tümü | bugün
  • 2018-2019 spor toto ligi 5.hafta karşılaşmasıdır. cumartesi akşam saat 20:00'da başlayacak ve mabedimiz vodafone parkta oynanacaktır. tahminler maçın oynanacağı esnada havanın açık ve 20 derece olacağını öngörüyor. son oynanan altınordu hazırlık maçında zeminin kendine geldiğini gördük, bu haftadan itibaren ise geçtiğimiz senelerdeki görüntüsüne tamamen kavuşacaktır diye düşünüyorum.

bir önceki hafta bursaspor karşısında çok da iyi oynamıyorken galibiyete uzanmak üzereydik fakat son dakikalardaki defans ve karius arasında henüz olmayan uyum sebebiyle gol yiyip beraberlikle dönmüştük. iç sahada antalyaspor'a kaybettikten sonra kesinlikle puan kaybı yaşamamamız gereken bir maç olacaktır.
    milli maçta sakatlanan vida riske edilmeyecektir, pitbullumuz canımız ciğerimiz medel defansa kaydırılacaktır heralde. ayrıca yeni transferimiz ljacic'in de ilk kez görücüye çıkacağı maç olacaktır.

takımdaki son sakatlık durumunu bilmiyorum ama şöyle bir ilk onbir bekliyorum:

karius
    caner
    medel
    pepe
    gg(necip)
    tolgay
    oğuzhan
    ljacic
    babel
    q7
    negredo

rakip takım peşinfiyatınataksitlesenetle evkur yeni malatyaspor ise lige iyi başladı. takımın başındaki eski febeli erol, geçen seneki maçta 3-1 kaybettikten sonra febeli genlerinin getirdiği heyecandan olsa gerek maçtan sonra ağır saçmalamıştı. takımımdan kendisine aynı tarifeyi uygulamasını bekliyorum.

vurduğun gol, yediğin ofsayt olsun kartalım.
  • beşiktaş'ın mutlaka 3 puan elde edeceği kritik karşılaşmadır ve de artık bir başlangıç olacaktır.
  • malatyaspor çok dirençli bir takım. ancak yine de kazanacağız. ljajic ve lens in ilk 11 başladıği bir maç olur umarım.
  • gelecek haftaki geleneksel fenerbahçe'yi yarışa sokma şenlikleri öncesi hangi beşiktaşlı futbolcunun cezalı duruma düşürüleceğini merak ettiğim maç.
  • uzun zamandır cumartesiye denk gelmiyodu maç, iyi oldu. öğlen 2'de başlanır 7'de biter. numaralıdaki yerimizi alırız. maç biter sonra tekrar devam.

not: stad açıldığından beri 416'daydık. kafam girsin size ipneler. senede en az 3-4 maç ceza yüzünden gidemedik maça. gözünü sevim sosyetenin.
  • ilk 11'i aşağıdaki gibi olmasını istediğim ancak şenol hoca q7 varken lens le başlamayacağını düşündüğüm maç.
    karius
    gönül pepe vida adri
    medel ozi
    lens ljajic babel
    negredo
  • orta üçlü medel oğuzhan ljajic şeklinde olsun da, isterse forvette tolga'yı oynatsın hoca. bu maçı bu üçlüyle kazanırız.
  • medel’i stoperde,
    atiba’yı oğuzhan’ın yanında,
    ljajic’i töre ve lens’in ortasında görmeyi umut ettiğim maçtır.

kadromuzda 2015-2016’ya en yakın oyunu oynayacak nitelikteki oyuncular bunlar. kaleci, forvet ve sol bek’i yazmaya gerek duymadım.

ekleme: bu arada vida’yı boklamıyorum ama adamın topu oyuna sokma problemi tosic ve ersan gülüm’den daha kötü. oynadığı her maça yiyeceğimiz 1 golü mutlaka yazın. diğer sıkıntısı da kesici bir stoper olduğu için birebir adam markajına giriyor genelde ve topu ıskaladığı an rakibi kaçırıyor ve rakibe tehlikeli bir pozisyon veriyoruz.

tabi bunun tek sorumlusu da vida değil. orta alanı boş bırakan ortasahamızın da payı var.
  • quaresma'nın maçı.
  • atiba daha bu hafta takimla antremanlara basladi. sonradan bile oyuna giremez. ljajic, mac anca 3-0,4-0'a gelirse 70-75 gibi oyuna alinir. bunun disinda bir olasilik yok. hayal kurmayin.

öyle" 0-0 giden oyunda dakika 75-80 oldu mu, ljajic oyuna girer " diyenlere: "ya senol hocayi tanimamislar, ya da besiktas maclarini izlemiyorlar" derim.

mac 1-1. 0-0 filan bitince basin toplantisinda: "ljajij'i neden almadiniz hocam?" sorusuna da, "persembeye kadar milli takim kampindaydi, 2 gün antremana cikti, henüz hazir degil" diyecek felsefesini kavrayamadigim, yazin kenara.

gecen senenin kopyasi olacak mac. kontradan 1-2 tane yeriz. galibiyet zor. ilk yari klasik orta-kafa-gol oyunuyla ziyan olacak bir 45 dakikaya hazirlanin.

berabere bitecek mactir.