şükela:  tümü | bugün
  • en kısa sürede süperonline a geçmeni tavsiye ederim adamlar ayda bir kapıya gelip herhangi bir şikayetiniz var mı internetle ilgili diye soruyorlar.
  • binamızda 5 yıldır ttnet fiber var. bu rezillikten kurtulmak için defalarca süperonline'a başvurdum ki diğer evimde süperonline aboneliğim var. aldığım cevap kartelleşme kanıtı. centilmenlik anlaşmaları varmış. daha önce diğer firma kutuyu koyduysa kendileri fiber bağlantı yapmıyorlarmış. aynısını ttnet de yapıyormuş. ne diyeyim rezilsiniz.
  • rezalet gibi rezalettir. normal şartlarda kimse o kutuya gidip müdahale etmez. edenler de yeni hat bağlamaya gelen, ekiplerdir. fakat parayı geri almak için "bölge müdürlüğüne gidin, dilekçe doldurun, bunu 10 kişiye gönderin" gibi şeyler söylerler. fakat aynı arkadaşlardan telefon üstünden satın alma işlemi yapabilirsiniz. bu işlemi de çat diye faturanıza işlerler. ülke resmen koskoca bir mafya ailesi gibi.

daha önce başına gelen birisinin "isim soyad daire no, superonline lütfen koparmayın" yazıp kabloya yapıştırdığını görüyorum. demek ki daha önce de oldu siz de kablonuzu öğrendikten sonra bu şekilde yazın ne olur ne olmaz.

daha önce başıma şöyle bir şey geldi.
    - taahhüdüm bitmeye yakın aradılar "90 lira yerine 60 lira ödeyin 12 ay kalma sözü verin" dediler. tamam dedim. bir anda internetim, telefonum ve doğal olarak tivibu yani televizyonum gitti .evden işler yapıyorum ve internetim yoksa bir hiçim. annem yaşlı başlı kadın televizyon ve temizlik tek eğlencesi. arıyorum "internetim ve telefonum gitti çözün" diyorum, bakıyorlar sorun yok sadece telefonu çözüyorlar. internet eve kadar geliyor ama modemde patlıyor gidip yeni modem alıyorum ama yok çalışmıyor. en son kavga gürültü bir daha teknik eleman gönderiyorlar adam bakıyor "yakın zamanda paket değiştirdiniz mi?" diye soruyor. ben de sadece taahhüt yeniledik, başka bir şey yapmadık" adam santrali arıyor bilgileri veriyor soruyor "hattı vdsl'e mi geçirmişler bakıver" karşıdan cevap evet. ulan sinirden öleceğim çağrı merkezindeki aptal bana bilgi vermeden hattı vdsl yapıyor. adsl modem ve vdsl modem farklı. adsl modemi vdsl olarak kullanamıyorsun. şansım tivibunun vermiş olduğu modemi kullanıyor olmam aradım "tivibu'yu bana yeni modem gönderin" dedim bana 1 hafta sonrası randevu verdiler böylece 3 hafta boyunca internetim olmayacaktı. annemin televizyonsuzluk canına tak edince santrale gidiyor yakın zaten, orada genç bir elemanı yakalayıp yeni modemi getirmelerini istiyor yarım saat sonra modem geliyor.

sonra şikayet ettim bana ücretimi iade edin kavgası yaptım ama yok orya git buradan dilekçe yaz dediler, ne haliniz varsa görün dedim bıraktım kendimi akışına.