şükela:  tümü | bugün
  • apple'ın etkinlik sayfasında az önce duyurduğu dijital* etkinliktir.

türkiye saati ile 15 eylül salı günü akşam 20.00'de canlı olarak yayınlanacaktır.

görsel link

aynı zamanda gün içerisinde twitter'da #appleevent özelinde mavi emoji ile trend olmuştur.

8. nesil ipad, ipad air 4 ve apple watch series 6 beklenenler arasında.

edit: iphone 12 serisinin bu etkinlikle duyurulmayacağı, ekim ayında özel etkinlik olacağı söyleniyor.
  • wwdc gibi canlı yayınlanacak olan etkinliktir. aynı yeni iphone, ipad, apple watch'un yanısıra yeni airpods da tanıtılacağını düşünüyorum. adı airpods pro lite da olabilir hatta. içeriden bilgi aldım çaktırmayın *

edit: böyle bilgi kaynağına sokayım :'(
    sadece apple watch series 6 ve yeni ipad'lerin tanıtıldığı sunum oldu. muhtemelen kulaklık ve iphone için ekim ayını bekleyeceğiz.
  • bir maaşı kenara koyduk bekliyoruz.
    bir adet iphone 12 pro
    bir adet airpods pro platin :)
    bir adet ipad mini pro

üçlemesini alacağım inşallah.

arkadaş ben yurt dışında yaşıyorum.
    halen iphone 7 plus kullanıyorum.
    her sene model yenilemek yerine telefon yeter beni bırak diyene kadar kullanan biriyim. bir önceki telefonum 5c idi.
    diğer telefonunda 50 dolarlık tuşlu çift sim kartlı nokia. mesaj kutusu maşallah yemyeşil olmuş.
    bırakında 12 senedir yurtdışında çalışan yaşayan biri olarak yukardaki üçleme için bir maaşımı kenara koyayım. entryi görüp sayıp söverek mesaj atan tüm arkadaşlara allah gurbet nasip etsin, apple eko sisteminde ne varsa alsınlar memleket hasretiyle en az ben gibi yansınlar inşallah.
  • olası başlıca özellikler;

• 4 yeni model
    • yeni tasarım
    • 5.4", 6.7", ve 6.1" boyutlar
    • triple-lens 3d kamera
    • tam oled ekranlar
    • 5g bağlantı
    • a14 chip
    • 649 dolar başlangıç fiyatı

kaynak
  • içinden sarj kablosu ve kulaklık çıkmayacak iphone 12’nin tanıtılacağı etkinlik. yılda 300 bin ton plastik atığının önüne geçecek bu hamle yine birileri tarafından eleştiri yağmuruna tutulacaktır.

hatırlarsanız daha önce de kulaklık girişi kaldırılmıştı ve yine bu düşük iq’lu insanlar tarafından eleştiri oklarının hedefi olmuştu. daha sonra airpods’un tek başına geliri abd gibi bir ülkede en büyük 32. şirketi geride bırakacak konuma gelince hepsi tıpış tıpış girişleri kaldırıp kablosuz kulaklık satmaya başlamıştı.

zaten artık ipad’i, airpods’u, macbook’u olmayan kalmadı. hepimizde her cihazın şarj kablosu mevcut ve çoğumuz tek kabloyla seyahat etmeyi seviyoruz. iphone’un içinden yıllarca çekmecede çürüyecek kulaklık çıkmasa da olur, airpods’un şarjı zaten herkeste var.
  • bu sene de neler alamayacağımı çok merak ediyordum, tam zamanında ve gereken bir etkinlik oldu. etkinliği tamamen kafamın içinde de kurabilirim, çünkü sahip olamıyorum.
  • teknoloji merakım nedeniyle izleyeceğim, airpods çıkıp çıkmayacağını yakından takip edeceğim etkinliktir.

airpods pro almak istiyorum, yenisinin özelliklerine bakmak, pek değişen bir şey yoksa da fiyatının biraz düşeceğini tahmin ettiğim cihazı almak istiyorum.
  • adam şarj cihazının çıkmayacak olmasını savunmuş evet savunmuş...
  • bir böbreği kenara koyduk bekliyoruz bakalım

1 adet iphone 12 pro max

1 adet imac pro platinium plus

1 adet adını çok havalı yazamadığım kulalıktan

alacağız bakalım kısmetse.
  • maaşın 10’da birini kenara koyduk bekliyoruz.