• istanbul'da gece uçuşlarının yapıldığını bilmeyenler için yeni gelişme, bir sonraki hedef 5g ile insansız uçurulması.
  • bu da bir başarıdır,
    hele de bu ülkede.

objektif bakmak gerekirse de kabinli drone dur.
  • öncelikle ne kadar dalga geçilirse geçilsin, ortada bir emek var ve bu emeğe saygı duymak gerekir. ellerine sağlık. umarım bu başlangıç olur, ayrıntılı parça listesindeki malzemelerin de bir an evvel yerlileştirildiği bir çalışma olur ki, tedarikçi havuzu oluşturur ve daha fazla firmanın etkilenmesi sağlanır.

yoksa radarı amerikadan, motoru slovenyadan getir şeklinde bir yere kadar olur.

toplu iğne bile üretilse bu ülke için olumlu bir gelişmedir. olaya hep siyasi bakmak istiyorsunuz ama üretim ve emek odaklı bakmamız gereken bir gelişmedir.

hayırlı olsun, devamı gelsin...

edit : iki alttaki populist arkadaş ülke sanayisi bitme durumuna geldi demiş. sabahın altısında biz gerizekalıyız fabrikalara gidiyoruz. üç vardiya çalışanlar heralde örgü örüyorlar fabrikalarda.. yollardaki tırlar buz ve hava taşıyor.

burada sen entry yazarken makinesi başında bir şeyler üretmeye çalışan insanlar var. biraz saygı duy.
  • oğlum ben mi yanlış görüyorum yoksa bildiğin drone mu bu?
    tanım: büyükcene drone
  • ebû’l iz ismail ibni rezzaz el cezerî, islam'ın altın çağında çalışmalar yapan müslüman arap mucit ve mühendis. (wikiden)

arabların türgleri ne kadar büyük asimile ettiğini gösteren prototip drone. adamlar öyle bir sümsük vurmuş ki türgler kendi atalarının değil bir arabın ismini vermişler ürettikleri şeye?
  • vatana millete hayırlı olsun dediğim olay. bu daha başlangıç, gerisi illaki gelecek

muhalif olacağım diye mallığın alemi yok aq.
    biri demiş ki "kadıköye parketsin bakalım".
    bir diğeri de "arap ülkeleri polisleri için insansız hava aracı kullanıyor"

kadıköye parkedecegi gün elbette gelir.
    arap ülkelerinin kullandığı insansız hava aracı kimin üretimi, arapların mı?

aq kendini çok bilmiş, sabahtan akşama ekşi'de cahilliğini yazan müptezeller.
    varsa yoksa olumsuzluk yaratmak aq.
    kıçınızı kaldırıp bir boka derman olduğunuz yok , bide gelip arap götü
    yalıyorsunuz burda aq. işine gelince "omo oroplor dört korı aluyoooor" der. işine gelmediğinde de sırf muhalif olmak için de gelir burda arapları över.

sizin gelişmişlik anlayışınızı zikeyim.
  • eleştirmek için farklı şeyler düşünüyorum şu an. kadıköy'e park etme olayını kullanacaktım ama başka bir yazar benden önce davranmış. lise projesi de kullanılmış...

bizim cebimize para girecek mi, maaşım artacak mı? (bak bu hep işe yarar)
  • üstünde bir yıl çalıştıktan sonra sonunda uçmasını görmek güzel oldu. bari bir emeğimin karşılığını aldım
  • takdir ettiğim çalışma ama tek sıkıntı adı. bu ülkeyi çağrıştıran bir isim konmalıydı.
  • hiç güven vermeyen kabinli drone olmuş. dikkatli izlerseniz çok fazla salınım yapmaktadır umarım iyileştirirler.
hesabın var mı? giriş yap