şükela:  tümü | bugün soru sor
 • trabzon'da vuku bulan tüyler ürperten olay. https://youtu.be/qf8mhphze08

  daha nikah öncesinden başlayan sorunlarla birlikte 15 günlük evliliğin son bulması sonucu semih b. isimli vatandaşa sınırsız nafaka ödeme cezası verilmiş mahkemece. her ay 400 lira olan nafaka zaman içinde zam alarak 600 liraya çıkmış. işsiz kalan mağdur vatandaş nafakayı ödeyemediği için hapse atılmış, ailesi daha sonra parayı vererek çıkarmış. şimdilik her ay ödemek zorunda olduğu 600 lira nafaka bir yana, içeride biriken yaklaşık 12 bin lira nafaka borcunu ödemediği taktirde ya hapse girecek ya da eve haciz gelecekmiş.

  hukukun açığını bulan hanım ablamız ise nikahta takılan altın ve zimmetleri kendi hakkı olduğunu ileri sürerek almış.
 • evliliklerini 15 günde bitirdikleri için ikisine de en az dörder yıl verilmesi gerekirken; sadece nafaka ile olayın çözülmesi,ülkede sadece adaletin değil ahlakın da kalmadığının göstergesidir.
 • erkeğin gerçekten haksız olduğu durumlar hariç (şiddet olur, aldatma olur) süresiz nafakayı kesinlikle saçma buluyorum.
  bu olayda şiddet var mı , yok mu bilmiyoruz çünkü ortada bir kanıt yok , sadece sözle de bir sonuca varılamaz.

  benim arkadaşım da 18 yaşında evlendi , 19 yaşında doğum yaptı. adam onu terketti, o zamandan beri ne cocuğuna ne kadına hiç para vermedi. ha arkadaşım verse de kabul etmez gerçi şuan, adamın yüzünü bile görmek istemiyor zira.
  bu kadın üşünmemiş, hapse bile attırmış adamı. bulmuş tabi para kaynağını, sömür anam sömür.
 • sonra kadına şiddet!..
 • yıl olmuş 2018 aramızda hala evlenen erkekler var.*