şükela:  tümü | bugün
  • an itibariyle başlamıştır.

http://www.dha.com.tr/dhayayin/

edit: konuşmanın özeti/söylenen yalanlar
    *önceden anons ettikleri için gezi parkı'nın çoğu kendiliğinden boşalmış. sadece marjinal gruplar kalmış o yüzden hiç bir sıkıntı oluşmamış. polisin işini çok iyi yaptığından bahsetti. çok memnunlarmış ailecek.
    *5 saat boyunca gençlerle sohbet ettiğini ama gezi parkı'nın boşalması konusunda anlaşamadıklarını söyledi*. bu sebeple böyle bir şeye başvurulmuş.
    *insanların söylediğinin aksine basın mensuplarının her şeyi kayıt aldığını iddia etti sayın valimiz.
    *yaralanan kimse olmadığı net bir şekilde söylendi. tahminimce izlediğimiz videolardaki insanlar acından değil polisin işini görüp sevinçten bağırıyor.
    *en büyük polis başka büyük yok ve halkımızı kucaklıyoruz tarzında laflarla konuşma bitirildi. güzel kucakladılar valla ne diyim.

*sorulara geçtiğinde pardon canlarım yaralı yok demiştim ama 29 yaralı var aslında, ama ağır yaralı yok dedi. sonra da aslında göz travması olan birinin olduğunu söyledi. arka arkaya cümleler bunlar ha
    *vali olaylar hakkında türk halkından hiç bir şey saklanmayacağı konusunda söz verdi.
    *(bkz: yaralı rakamlarını az gösterebilirdik)

ben size asıl özeti geçeyim
    (bkz: #1milyonyarintaksime)
  • marjinal gruplar sözü 1.05 oran veriyor...
  • uygun müdahale dedi. bu adamın gözleri görmüyor sanırım
  • marjinal gruplar diyor hala. inanamıyorum ya.

ağzına demokrasi kelimesini aldığında midem bulanıyor. lanet olsun yaptığınız işe. revire saldıran polislere emir verenlere lanet olsun.

emniyet güçlerimize güvenin dedi. çocukların, kadınların, yaşlıların olduğu bir parka düşmana saldırır gibi biber gazları atan polise mi güvenelim?
  • (bkz: naklen yalan)
  • gezi parkindaki normal gencler kendiliginden ayrilmis. kalanlar marjinalmis.
  • gözümüzün içine baka baka yalan söylemektedir bu açıklamasında.
  • adam hala marjinal grup diyo. bizim mahalle topykün ayakta lan. dışardan her yer taksim her yer direniş sesleri geliyor. kornalar çalınıyor. adam hala küçük gruplar diyo.
  • sokayım marjinaline iyi ki bi laf öğrenmişsiniz be lanet olsun!
  • "gene marjinal grup" dedi. yani marjinal grup söz öbeğini gene kullandı anlamında demiyorum, adam kendisi "gene marjinal grup" dedi.
hesabın var mı? giriş yap